Багатогранна діяльність Пантелеймона Куліша

Пантелеймон Куліш - автор першого українського правопису на фонетичній основі - "кулішівки", перший перекладач Біблії українською мовою, один із перших видавців творів українською мовою, поет, прозаїк, літературознавець, етнограф, культурний і громадський діяч 40-90-х років XIX століття. Та, на жаль, ім'я цієї талановитої людини дуже довго замовчувалося, твори не видавалися, а самого письменника зображували як представника буржуазно-націоналістичного табору. Чому? А тому, що за часів "радянської ідеології" замовчувалось і таврувалося все, що було пронизано любов'ю до України, українського народу, його мови.
Провідною темою творчості П. Куліша була тема соціальної і національної долі українського народу, його мови, культури. Хто ж він, Пантелеймон Куліш, ця талановита й видатна людина свого часу, наш далекий предок?
П. Куліш був людиною дуже обдарованою, з енциклопедичною освітою. Він перший почав писати українською мовою історичні праці, перший український критик-професіонал. П. Куліш - автор першого історичного роману, укладач першої "Сільської бібліотеки" для українського читача.
П. Куліш - перекладач творів Шекспіра, Байрона, автор п'яти власних поетичних збірок.
Особисто мене дуже вразила подвижницька діяльність цієї людини щодо відродження нашої мови, літератури, культури. Для мене П. Куліш - незвичайна й надзвичайно талановита людина. Ми, його нащадки, вдячні йому за те, що він заклав основи нашого українського правопису, за український буквар і першу "Граматику" для навчання українських дітей рідній мові.
П. Куліш - це полум'яний патріот України, борець за збереження та розвиток самобутності українського народу, його культури, традицій, за українське письменство. У поезії "Піонер" П. Куліш так пише про свій внесок в історію:

Я не поет і не історик - ні!
Я піонер з сокирою важкою:
Терен колючий в рідній стороні
Вирубую трудящою рукою.

Отже, багатогранність творчої обдарованості П. Куліша вражала і його сучасників, і нас. П. Куліш - сильна, талановита, скромна людина, патріот свого народу, творчість і діяльність якого ми відкриваємо для себе.

Схожі записи з категорії Кулiш Пантелеймон

Мужні захисники українського народу в романі П. Куліша «Чорна рада» (2)
Моральна краса української дівчини Лесі Череванівни з роману П. Куліша «Чорна рада» (2)
Історичне минуле України в романі П. Куліша «Чорна рада»
«Чорна рада» П. Куліша — перший історичний роман в українській літературі
Мужні захисники українського народу в романі П. Куліша «Чорна рада»
Моральна краса української дівчини Лесі Череванівни з роману П. Куліша «Чорна рада»
Полковник і священик Шрам — ідеал українця-патріота, борця за незалежну Україну (за романом «Чорна рада»)
Роль поета і літератури в суспільному житті (за віршем «До кобзи») II варіант
Показ козацького лицарства й любові до України в романі «Чорна рада »
Сомко і Шрам як ідеальні романтичні образи козацької старшини (за романом «Чорна рада»)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Залишити коментар