Балада «Вільшаний король» та її повчальний зміст

  1. Жанр твору. (Поезію «Вільшаний король» слід віднести до жанру балади. Вона має всі ознаки цього жанру. Балада — це ліро-епічний твір середнього обсягу, який має драматичний сюжет та певну тематику (переважно фантастичну та історико-героїчну). Наприклад, «Вільшаний король» поєднує у собі елементи містичного та реатьного, має чіткий сюжет, ідею.)
  2. Запозичені мотиви. (Гете у своїй баладі «Вільшаний король» використовує фольклорні мотиви. Слід зазначити, що українські письменники також широ­ко використовували фольклорні мотиви у своїх баладах. Згадаймо, наприклад, твори Тараса Шевченка. Ате українські письменники звертатися здебільшого до народних пісень, тоді як Гете використовує народну легенду про Вільша­ного короля, який забирає до себе усіх дітей, що потрапили вночі до лісу. Але Гете у своїй батаді переосмислює згадану легенду, вкладаючи у неї моратьний і навіть філософський зміст.)
  3. Сюжет. (Балада «Вільшаний король», згідно із законами жанру, має сюжет. Батько з сином повертаються лісом додому вночі, бо затрималися. Хлопчик чує, як до нього звертається Вільшаний король, кличе його до себе, ате батько не зважає на переживання сина, мотивуючи це багатою дитячою фантазією. Кульмінацією та одночасно розв'язкою твору є загибель хлопчика, який все- таки потрапляє до Вільшаного короля.)
  4. Поетика. (Поетика батади дуже насичена: Гете використовує різноманітні тро­пи, художні прийоми, ритміка батади дуже мелодійна та довершена. Твір на­сичений епітетами, метафорами, паралелізмом, синтаксичними та риторични­ми фігурами.)
  5. ідея балади Й. В. Гете «Вільшаний король» га її філософсько-моратьне зна­чення. (Головною ідеєю балади є те, що кожна людина повинна слухати своїх рідних, не бути байдужою до їхнього болю та страждань, навіть якщо побо­ювання близьких здаються комусь безпідставними. Балада має надзвичай­ний повчальний та морально-етичний зміст. Крім того, вона вражає читачів захоплюючим сюжетом, містичними мотивами народних легенд та чарівною поетичною мовою.)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар