Декамерон характеристика образів Оповідачів і оповідачок новел

Оповідачі і оповідачки новел - троє молодих людей(Памфило, Филострато, Дионео) і сім пані(Пампинея, Фьям-метта, Филомена, Емілія, Лауретта, Нейфила, Элисса), які, зустрівшись у флорентійській церкві Санта Марія Новела, вирішують віддалитися з охопленої чумою Флоренції(час дії - 1348 р., сумно прославлений страшною чумною пошестю) в заміський маєток.

Зустріч відбувається у вівторок, в середу вони покидають місто і в середу ж, за два тижні, в нього повертаються, один раз за цей час помінявши своє місцеперебування(на початку Дня Третього). Новели розповідаються впродовж десяти днів(звідси назва збірки), з перервами на п'ятницю(з релігійних міркувань: п'ятниця - день смерті Христа) і суботу(відведену під гігієнічні процедури). Кожен Р. розповідає втягай по одній новелі: разом виходить сто новел. Крім того, Р.

насолоджуються природою і мистецтвом : усі дні завершуються співом канцони, яку виконує один з них. Усі троє молодих людей мають коханих серед своїх супутниць, з іншими пов'язані спорідненістю; в якості любовних пар дослідниками зазвичай називалися Дионео - Фьямметта, Памфило - Нейфила і Филострато - Филомена, але текст прямих підстав для цього не дає. Вік молодих людей - від 25 років і старше, вік пані між 18 і 28, т. е. вони вже минули звичайний в ту епоху шлюбний вік(між 14 і 18).

Пані - "розумні і родовиті, красиві, добрих устоїв і стримано привітні", в кавалерах навіть чума "не охолодила любовного полум'я". Дам - сім по числу днів тижня, планет, природних і богословських доброчесностей, вільних мистецтв. Їх імена посилають до прославлених героїнь поезії(Вергилія, Данте і Петрарки), у тому числі до ранньої творчості самого Боккаччо - у світі декамероновской "рами" їм належить роль муз. Чоловіки утілюють різні типи відношення до любові, і все троє якоюсь мірою представляють автора.

З'єднавшись(що дає досконале число - десять), вони утворюють ідеальне суспільство, побудоване на началах розуму, доброчесності і краси, поєднуюче свободу і порядок(виборність і змінюваність короля або королеви, які правлять слугами, дають тему Дня і встановлюють послідовність Р.) і протиставлене тому соціальному хаосу, який панує в охопленому чумою зовнішньому світі.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар