Декамерон характеристика образів Ченців

Ченці - одні з найбільш популярних персонажів збірки. Дещо лунає їх узагальнена характеристика, де підкреслюється їх дурість, похіть і пожадливість, лицемірство, схильність до розкоші і зніженості. У сюжетах присвячених їм новел чаші всього обіграється їх любострастя: М.

приводить молоденьку поселянку в келію, де його застає абат, який також не може встояти перед спокусою; абат деякого тосканського монастиря, зазіхнувши на дружину Ферондо, дає йому сонного зілля і десять місяців тримає в укладенні, запевнивши його, що він помер і знаходиться в чистилищі; брат Альберто, граючи на жіночому марнославстві Лизетты, дружини венеціанського купця, являється до неї в образі архангела Гавриїла; брат Ринальдо, захоплений наодинці з мадонною Агнесою її чоловіком, пояснює йому, що заговорював глисти дитині.

Персонажі усіх цих новел домагаються свого за допомогою більшої або меншої винахідливості, вони вправно виходять із скрутного становища і тому описуються не без деякого співчуття; єдине відверте негативна особа - це брат Альберто, який прямо названий "людиною злочинної і порочної поведінки", і у фіналі його чекає публічна ганьба(навпаки, абат з новели про чистилище - "людина святійша, тільки не відносно жінок").

Спритність, гідну захоплення, виявляє брат Чиполла : жартівники підмінили в його скриньці перо, яке він збирався видати за перо з крила архангела Гавриїла, на вугілля; виявивши це лише під час проповіді, він, нітрохи не зніяковівши, оголошує їх вугіллям, на якому був підсмажений св. Лаврентій.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар