Микола Вінграновський — відомий український поет, прозаїк, кіномитець. У своїх творах він відтворює художній світ, законом якого є краса. Один із літературознавців писав: «Сюжети його рухаються перебігом почуттів, якими щедро наділяються звірі, птахи, рослини і води...»
В оповіданні «Гусенятко» автор розповів про химерний і дивовижний світ пташиного життя, схожого на людське. Він показав радощі і тривоги, смуток і печаль гусиної родини. Гуска і гусак — люблячі батьки, які самовіддано турбуються про своїх дітей. Заради гусенятка, що народилося надто пізно, вони готові на самопожертву, ризикують своїм життям, але не кидають малого напризволяще. «Я з малим лишимось тут і якось плавом будемо добиратись, доки воно не підросте та стане на крила», — вирішив тато-гусак. Він, мабуть, і не підозрював, скільки перешкод буде на їхньому нелегкому шляху: моторні човни, мисливці, пароплави, ГЕС, злі люди.
Гуси нагадують дружну родину, у якій поселилися любов і взаємоповага, почуття відповідальності. Деяким людям багато чого потрібно навчитися у цих благородних птахів: милосердя, доброти, вірності, відповідальності за своїх дітей. І зникли б тоді дитячі будинки, не стало б сиріт і безпритульних, усі б діти були веселими та щасливими.
Дивовижний світ пташиного життя в оповіданні М. Вінграновського «Гусенятко»
Схожі записи з категорії Вінграновський Микола
«Діти війни» у повісті «Первінка» III варіант«Діти війни» у повісті «Первінка» II варіант
Краса української природи
«Діти війни» у повісті «Первінка» I варіант
Храм природи (за віршем М. Вінграновського «Грім»)
Яскравість і сила поетичних образів у поезії М. Вінграновського «Грім»
«Діти війни» в повісті М. Вінграновського «Первінка»
Природа у поезії М. Вінграновського
Природа і людина у творах Миколи Вінграновського
Людина і природа у творах Миколи Вінграновського