Дон Кіхот : аналіз твору

Герой роману «Дон Кіхот » живе заради ідеалів . Це лицарські ідеали благородства , честі , мужності , про які він прочитав у книжках . Дон Кіхот стає мандрівним лицарем і на своєму шляху прагне захищати слабких і пригноблених , битися з ворогом.

Проблематика «Дон Кіхота » Сервантеса полягає в суперечності між лицарськими ідеалами Дон Кіхота , і реальною дійсністю , яка зовсім не ідеальна. Начитавшись лицарських романів , головний герой сідлає коня і відправляється на боротьбу зі злом. Уява Дон Кіхота робить з шкапи – бойового скакуна Росінанта , із сільської дівчини – прекрасну благородну даму Дульсінею , якій він присвячує свої лицарські “подвиги” . Землероб Санчо Панса стає зброєносцем лицаря .

Уява Дон Кіхота наполегливо підтримує його красиву лицарську ілюзію . Він уявляє, що дама його серця живе в палаці , тому що тільки так покладається прекрасним дамам. Дон Кіхот вірить у правдивість лицарських романів , йому і в голову не прийде , що вони – вигадка.

Але той ідеальний світ, у який вірить Дон Кіхот , не існує насправді . Зате дійсність демонструє глобальний Розлад з ідеалом. Читач бачить , що реальність не схожа на красиву казку лицаря , а сам старий – жаль, зовсім не могутній герой . Дон Кіхот у своїй уяві бачить замок , а насправді це заїжджий двір . Він кидається битися з велетнями , а читач бачить , що насправді це всього лише млини . Звідси і крилатий вислів : «воювати з вітряками ».

Дон Кіхот намагається захистити нещасних , однак , виходить ще гірше. Так , сільський хлопчина , за якого заступився Дон Кіхот , отримав після цього ще більше побоїв від господаря. Хлопчина в підсумку проклинає всіх мандрівних лицарів. Каторжани , яких звільнив Дон Кіхот , замість подяки закидали камінням його і Санчо . Дон Кіхот уявляє, що зустрічає іншого мандрівного лицаря і відбирає у нього мідний щит , але насправді ця людина – цирульник , що в дощ прикрив голову мідним тазом.

У книжковому світі не йдеться про гроші , про побутові проблеми , про холод і голод , які чекають мандрівника на його шляху. Але з перших же кроків Дон Кіхоту і його вірного зброєносця Санчо Панси доводиться стикатися з суворим матеріальним світом.

Єдине місце , де нібито відроджується ідеальний світ лицарства , це герцогський замок . Але його жителі просто зайве захопилися розіграшами , містифікаціями і жартами.

Конфлікт між ідеалом і дійсністю в романі «Дон Кіхот» полягає в тому , що спроби головного героя творити добро , встановлювати справедливість , безуспішні. Цей романтик «один у полі не воїн» . Самотній мандрівний лицар Дон Кіхот , навіть маючи найкращі наміри , навіть не сидячи без діла і намагаючись робити добрі вчинки , нічого не може змінити на краще у навколишньому світі.

Кіхот – пародія на лицаря , а роман Сервантеса є дотепною і міткою пародією на лицарські романи. Герой часто смішний, читачеві жаль його. Образ Дон Кіхота – це «вічний» образ. У ньому відображено безкорисливе прагнення людини захищати добро і справедливість , сповідувати благородні , високі ідеали – так зване ” донкіхотство ” . Заради своїх ідеалів герой проявляє велику відвагу , він здатний пожертвувати собою. Це викликає справжню повагу .

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар