Формування бунтарського характеру Миколи Джері під впливом кріпосницької дійсності (2)

У своїй видатній повісті «Микола Джеря» Нечуй-Левицький відтворив процес формування бунтарського характеру головного героя.
На початку повісті перед нами молодий чоловік, палко закоханий у наймичку Нимидору. Ось нарешті вони одружились. Здається, що після весілля вони стануть щасливими. Але Микола дуже гостро відчуває соціальну нерівність, що панувала на той час в Україні, і це не дає йому відчути повноту щасливого родинного життя. Ставши жонатим, він замислюється над суспільними проблемами: «Микола замовк, а його думка не замовкла. Як він був парубком, такі думки і в голову йому не приходили; тепер він мав жінку, і як йому бажалось, щоб Нимидора була щаслива...»

Подивившись на все з іншого боку, він уже не може інакше: « Він думав про те, нащо його Нимидора повинна прясти не собі й йому на сорочки взимку, а комусь іншому...»

Поступово до нього приходять думки про несправедливість такої нерівності, адже перед Богом усі однакові. Після пологів Нимидору вже на четвертий день вигнали на панщину і навіть ударили по спині. Прийшовши додому, Джеря розлютився через таку нелюдську жорстокість, це стало останньою краплею: «В Миколи запеклось серце, а в душі заворушилась думка помститись за себе, за батька, за Нимидору».

Усі ці фактори мали вплив на формування характеру головного героя. Невдоволення життям поступово переростає у справжній бунт, і Микола утікає з села на заробітки, сподіваючись на краще життя.
У повісті «Микола Джеря» Іван Семенович талановито зобразив процес формування бунтарського характеру українського селянина під впливом кріпоа-ництва.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар