Гармонія людини і природи (за віршами П. Тичини)

Павла Тичину часто називають сонцелюбом і сонцепоклонником. Але, на мою думку, його правильно було б називати природолюбом, бо він любив усе живе, усе, що разом з ним могло радуватися сонцю, рости під ним, зігріватися його теплом і заряджатися енергією. Поет ніжно любив природу, схилявся перед її величчю і відчував її тендітність, сприймав її, як величний храм, поклонявся їй, черпав з її бездонних джерел силу і завзяття, любов і бажання жити, творити.

Митець не усвідомлював, як людина може прожити без природи — без вечірніх вранішніх зорь, без шелестіння листя і шепоту трав, без веселої різнобарвності квітів на луках, без блакиті неба і пісень пташок. На його думку, людина може бути вповні щасливою тільки тоді, коли живе в повній гармонії з природою, коли відчуває її душею.

У поезіях Павла Тичини людина знайшла секрет гармонійного життя — він у єдності з природою. Ліричний герой Тичини живе, творить, відчуває в гармонії з довкіллям. Коли йому радісно, сонце сяє яскравіше, пташки співають веселіше, і навпаки — його око радує буяння зелені і схід сонця.

Гармонійне життя людини і природи поет відтворив у багатьох своїх віршах. Причому завжди митець створює перед читачем прекрасні картини чудової української природи.Ось, наприклад,картина сходу сонця з поезії «Світає»:

Світає…

Так тихо, так любо, так ніжно у полі.

Мов свічі погаслі в клубках фіміаму,

В туман загорнувшись, далекі тополі

В душі вигравають мінорную гаму…

За допомогою оригінальних образів малює автор початок нового дня. Проміння сонця він порівнює з мечами, що ранять ніч і крають небо. Сонячні промені сповіщають про початок нового дня, дають усій землі енергію, пробуджують її. Разом з природою прокидається і людина, «підхоплюється» посвіжіла, з новими силами, з новими надіями і думками, поспішає назустріч сонцю, назустріч новому дню.

Павло Тичина любив природу і прагнув до гармонійного співіснування з нею. Ці свої почуття і поривання він розкрив, сказавши:

Ах, скільки радості, коли ти любиш землю,

Коли гармонії шукаєш у житті.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар