Герой нашого часу характеристика образу Бела

Бэла - черкеська княжна, дочка мирно'го князя і сестра юного Азамата, який викрадає її для російського офіцера Печорина. Ім'ям Б., як головної героїні, названа перша повість роману. Про Б. розповідає простодушний Максим Макси-мыч, але його сприйняття постійно коригується словами Печорина, приведеними в розповіді. Б. - горянка; у ній збереглися природна простота почуттів, безпосередність любові, живе прагнення до свободи, внутрішня гідність.

Ображена викраденням, вона замкнулася, не відповідаючи на знаки уваги з боку Печорина. Проте в ній пробуджується любов, і, як цілісна натура, Б. віддається їй з усією силою пристрасті. Коли ж Б. надокучила Печорину і він наситився любов'ю "дикунки", вона, чужа індивідуалізму і власності, змиряється зі своєю долею("Я його не змушую") і мріє лише про свободу, гордо кажучи: "Я сама піду: я не раба його, -- я княжна, князівська дочка!

" Традиційну ситуацію романтичної поеми - "втеча" інтелектуального героя в чуже йому "просте" суспільство - Лермонтов перевертає: нецивілізована героїня насильно поміщається в чуже їй середовище і випробовує на собі дію інтелектуального героя. Любов на короткий час приносить їм щастя, але врешті-решт завершується загибеллю героїні. Любовна історія побудована на противочувствиях: палкий Печорин - байдужа Б., нудьгуючий і Печорин, що охолонув, - гаряче любляча Б.

Тим самим різниця культурно-історичних устроїв однаково катастрофічна як для інтелектуального героя, що опинився в "природному" суспільстві, рідному для героїні, так і для "дикунки", перенесеної в цивілізоване суспільство, де мешкає інтелектуальний герой.

Ситуація ускладнюється введенням третьої особи - горця Казби-ча, - що також випробовує потяг до героїні. Але сила звичаю перевищує силу любові, і Казбич жорстоко мстить за нанесену йому образу. Повернена на рідний грунт, Б. приноситься в жертву кривавому закону горців і ображеному почуттю честі Казбича. Отже, і повернення "додому", в звичний устрій, для Б. так же трагічно, як і життя поза ним.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар