Герой нашого часу характеристкика образу Грушницький

Грушницький - один з головних героїв повести "Княжна Мери", юнкер, що видає себе на Кавказьких водах за розжалуваного офіцера; що спочатку грає в любовному трикутнику(Г. - Мери - Печорин) роль першого коханця, але потім відтіснений на позицію неудачливого суперника. (Печорин демонструє княжні Мери незначність, порожнечу Г., з бажаного гостя він перетворюється для неї на нудного, докучливого співрозмовника.) Фінал трагічний: убитий Г., занурена в духовну драму Мери, а Печорин знаходиться на роздоріжжі і зовсім не торжествує перемогу.

У якомусь сенсі Г. є не лише антигероя і антипод Печорина, але і його "криве дзеркало".

Г. нерозумний і самозакоханий; живе модними представленнями і звичками(маска трагічної таємничості), "вписаний" в стереотипну поведінку "світла"; нарешті, він - слабка натура, позер, чиє позерство легко викрити, - що і робить Печорин. Змиритися з поразкою Г. не може; він зближується з сумнівною компанією і з її допомогою має намір помститися кривдникам. Хоча чим ближче Г.

до смерті, тим менше в нім романтичного кокетування; хоча він перемагає залежність від драгунського капітана і його зграї, але до кінця здолати умовності світського етикету і перемогти самолюбність не в силах. З іншого боку, Г. кидає тінь на Печорина: чи варто було вживати стільки зусиль, щоб довести нікчемність фанатичного романтика, маска якого приховувала слабку, звичайну і пихату людину.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар