Гімн про Роланде характеристика образу Роланда

Роланд - головна дійова особа "Пісні" . Р. - племінник імператора Карла, який доручає йому залишитися в гірській ущелині в ар'єргарді його військ, що покидають Іспанію, щоб забезпечити їм надійний захист на випадок нападу ворога. Р., його друг Оливье і дванадцять перів б'ються в Ронсевальском ущелина з незліченими полчищами сарацин, які вступили в змову із зрадником, графом Ганелоном, і Р. зі своїми товаришами гине в нерівній боротьбі заради "милої Франції". Р. - хоробрий воїн, що зневажає небезпеку.

Його характер відрізняє гордість і самовпевненість, типова для героя, звиклого брати перемоги. Коли він помічає, що на їх невеликий загін насуваються перевершуючі сили супротивника, він відкидає раду Оливье затрубити в ріг, щоб його почули воїни Карла і пришли на допомогу. Він, як і належить епічному героєві, цілком розраховує лише на власні сили.

Беззавітна відданість васала імператорові, готовність на першу його вимогу пожертвувати життям - основний мотив "Пісні", в якій немає картин мирного життя і побуту, але детально описуються військові ради, битви і поєдинки. Про наречену Р., Альде, яка помирає від горя, дізнавшись про загибель коханого, ми дізнаємося лише у кінці поеми, і її образ не справляє такого сильного враження, як фігури суворих воїнів і вельмож імператора Карла. Р.

виступає в "Пісні" втіленням усіх достоїнств, якими, згідно з уявленнями його епохи, повинні були володіти вірний слуга імператора і мужній християнський воїн.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар