Гофман «Крихітка Цахес…»

1.     Яким було життя у князівстві Керепес?

Життя мешканців князівства нудне і безбарвне. Вони живуть за законами практицизму, не вірять ні в чари, ні в чудесні таємниці. їм чужі мрійливість, гли­бокі почуття. Всі їхні зусилля спрямовані на те, щоб зробити службову кар'єру та збагатитися.

2.     У чому полягало запровадження «освіти» Пафнуцісм Великим?

Бездуховне життя мешканців Керепеса стало наслідком запровадження «осві­ти» Пафнуцієм Великим, яка полягала у вигнанні із країни чар, поезії, а разом з ними і «ворогів освіти» — фей та чарівників, садінні картоплі на місці вирубаних лісів, щепленні проти віспи, співанні на два голоси ранкових та вечірніх моли­тов. «Освіту» в князівстві було запроваджено за один день шляхом декрету Паф- нуція Великого.

3.     З якою метою фея Розабельверде наділила малюка Цахеса трьома золотими во­лосинами ?

Фея наділила Цахеса трьома золотими волосинками, що мати чудодійну силу. Відтепер усе талановите й визначне, що відбувається навкруги, приписується тіль­ки йому. Фея сподівалася, що чудесний зовнішній хист осяє благотворним про­менем душу і збудить внутрішній голос, який скаже: «Ти не той, за кого тебе

4.     У чому полягає потворність Цахеса?

Цахес народився калікою. Але його потворність полягає не у відразливій зовнішності, а передусім — у його духовному каліцтві. Незважаючи на блиску­чі зовнішні успіхи, Цахес залишається брутальним, примхливим, злостивим, не­вдячним, невихованим. «Зашкарублий мертвий дух» маленького нікчеми не зміг піднестися, Цахес не зміг позбутися своїх духовних вад.

5.  У чому полягає незвичність розкриття цих образів? Якого ефекту досягає автор, використовуючи цей прийом ?

У народних казках чарівник є втіленням якихось ідеальних сил, Усі риси зов­нішності чи поведінки покликані підкреслити його головне призначення — тво­рити добро чи зло. В літературній казці Гофмана з'являються в зображенні чарів­ників додаткові риси, які дають змогу уявити їх і як звичайних людей. Виникає враження, шо чаклунство — це щось на зразок професії чарівника, а в усьому ін­шому він мало чим відрізняється'від звичайних людей. Таке поєднання надпри­родного та буденного викликає ефект комізму.

6.  У чому полягає негативний вплив чудодійних сил ?

У впливі на маси, навіюванні омани щодо заслуг Цахеса. Навіть після смер­ті розвінчання Ціннобера не відбулося. «Похорон міністра Ціннобера був один із найпишніших, які будь-коли доводилося бачити в Керепесі... Городяни, селяни — усі плакали, голосили, що держава втратила свою найкращу підпору і що, мабуть, ніколи вже не стане біля керма влади людина такого глибокого розуму, такої ве­ликої душі, такого доброго серця, перейнятого невтомною турботою про загальне добро, як Ціннобер».

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Залишити коментар