Характеристика образу Робінзона Крузо

Робінзон Крузо - моряк, що виявився в результаті корабельної аварії на незаселеному острові у Вест-Індії недалеко від острова Тринідад і що зумів прожити на нім двадцять вісім років, спочатку в повній самотності, а потім з дикуном П'ятницею, освоїти цей острів і завести на нім господарство, в якому було усе необхідне для життя.

Розповідаючи історію свого перебування на острові, Р.

д. Завдяки незвичності обстановки усі ці прозаїчні побутові дії придбавають інтерес захоплюючих пригод і навіть свого роду поетичність. Прагнучи забезпечити себе усім необхідним для життя, Р. працює не покладаючи рук, і за роботою поступово розвіюється той відчай, який охопив його після корабельної аварії.

Побачивши, що він зможе на острові вижити, він заспокоюється, починає роздумувати про своє колишнє життя, знаходить у багатьох поворотах своєї долі перст провидіння і звертається до читання Біблії, яку він врятував з корабля.

Тепер він вважає, що його "ув'язнення" на острові - це божественна кара за усі його численні гріхи, головний з яких його непокора волі батьків, що не відпускали його в плавання, і втечу з рідного будинку; в той же час він переймається глибокою вдячністю до божественного провидіння, яке врятувало його від загибелі і посилало йому засоби до підтримки життя. При цьому його вірування відрізняються конкретністю і діловитістю, властивою його стану.

Виявившись на острові, він роздумує про своє положення, ділить аркуш паперу навпіл і розписує його плюси і мінуси по двох графах: "добро" і "зло", що сильно нагадує графи "прихід" і "витрата" в купецькому гросбуху. У своєму світосприйнятті Р. виявляється типовим представником "середнього стану" і виявляє усі його достоїнства і недоліки.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

комментария 2 to “Характеристика образу Робінзона Крузо”

  1. Олексій Савченко:

    Дякую

  2. Анонимус Анонимусов:

    не норм а класс,вы сами попробуйте написать такое

Залишити коментар