Характеристика образу Шерлока Холмса

Холмс Шерлок(містер Холмс) - персонаж циклу детективних повістей і оповідань, прототипом якого став Джозеф Белл - викладач медичного коледжу в Едінбургу, що мав незвичайну спостережливість і уміння розбиратися в життєвих ситуаціях за допомогою дедуктивного методу, чим дивував своїх студентів, одним з яких був Артур Конан Дойл. X. називає себе сищиком-консультантом, він береться тільки за надскладні, найзаплутаніші справи, від яких відмовляються Скотленд-ярд і приватні агентства.

Не виходячи з кімнати, може розплутати злочин, над яким марно билися інші. Він принципово відмінний від стандартно мислячих, тупоумних і невмілих поліцейських і сищиків із Скотленд-ярду, яким ніколи не судилося стати професіоналами. Для X. зайняття сищика - найменше спосіб заробляти гроші. До рішення будь-якої задачі він відноситься як філософ, як художник, як поет. Чим важче проблема, тим більше вона йому цікава. Унікальним X. робить висота якостей його особи.

Любитель Гайдна і Вагнера, що легко цитує Горація, Петрарку і Флобера, X. є автором праць по психіатрії і хімії, Ватсон свідчить, що X. майже не мав уявлення про сучасну йому літературу, політику і філософію, він нічого не знав ні про теорію Коперника, ні про будову сонячної системи і говорив Ватсону про те, що усе це непотрібні знання. На думку X., людині потрібні лише знання, які є інструментами пізнання світу.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар