Характеристика образу Чингачгука в творчості Купера Д. Ф.

Чингачгук - Великий Змій, індієць Джон, Джон Могиканин("Звіробій", "Останній з могікан", "Слідопит", "Піонери") - індієць, останній у своєму племені, батько Ункаса, друг Натти. Виховувався в племені делаварів. У романі "Звіробій" уперше вступає на стежку війни, рятуючи свою наречену, потім допомагає виручити Натти з індіанського полону. У "Останньому з могікан" разом з Натти і Ункасом допомагає сестрам Мунро. У романі "Піонери" Ч. вже не воїн і не мисливець, а старий індієць, що плете кошики і згадує разом з Натти про минуле: Ч.

гине у вогні, але, як говорить Натти, не від опіків: "...Мені здається, спалили його злі людські думки, вони його мучили без малого вісім десятків років... Джону довелося бачити, як уся його рідня, один за іншим, переселилася в інший світ, а він ось залишився горювати тут зовсім один". Зворушлива дружба Натти і Ч., білого і індійця, - один з найважливіших моментів пенталогии : на погляд Купера, це ідеальний варіант того, як повинне було відбуватися освоєння Америки. Ч.

не має реального прототипу, він є збірним образом "ідеального" індійця, що поєднує в собі чесність, мужність, відданість друзям, безстрашність.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар