Коротка характеристика твору «Борис Годунов» Пушкіна А.С.

"Борис Годунов" - драматичний твір, але його також можна назвати "епічною поемою в розмовній формі"(В.Г. Белинский). На першому плані - боротьба сильних осіб, які прагнуть досягти своєї мети - влади.

Трагедія написана під час посилання в Михайлівському(грудень 1824 - листопад 1825 р.), опублікована лише через п'ять років, а перша постановка відбулася тільки в 1870 р. Матеріали історичної хроніки А.С. Пушкін запозичив у Н.М. Карамзіна. Він талановито вдягнувся хроніку історичних подій мелодраматичною оболонкою, наситивши її сильними людськими образами і пристрастями(Лжедимитрий і Марина Мнишек, почуття Бориса Годунова до своїх дітей, відчуття провини за смерть царевича Димитрія); одночасно з'єднав хроніку з притчею(образ народу гіперболічний).

"Бориса Годунова" можна назвати яскравою картиною історії, описаної достовірно, з глибоким проникненням в психологію героїв. Одна з особливостей твору - відсутність позитивних і негативних героїв. Проблеми відповідальності, влади робить цю драму актуальною у всі часи.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар