Коротка характеристика твору «Горе від розуму» Грибоедова А.С.

Жанр твору - комедія в чотирьох діях, у віршах. Головні герої-. Павло Опанасович Фамусов - керівник в казенному місці, Софья Павлівна - його дочка, Олексій Степанович Молчалин - секретар Фамусова, Олександр Андрійович Чацкий.

Комедія побудована за законами класицизму, але сатиричне зображення суспільства, зображення життя в усьому її різноманітті, типізація характерів і обставин - ознаки реалізму. Мова комедії новаторська: мова героїв індивідуалізована, наближена до розмовної, афористична - багато виразів стали "крилатими", увійшли до загальновживаної мови.

Зав'язка - побачення Софьи з Молчалиным у будинку Фамусова, приїзд Чацкого. Кульмінація - новина про "божевілля" Чацкого. Розв'язка: Софії відкривається істинне обличчя Молчалина, Чацкому - таємниця Софії, Чацкий покидає будинок Фамусовых. Конфлікт п'єси - зіткнення яскравої, неординарної особи з відсталим, консервативним суспільством; за словами самого автора - "розсудливої людини" з "двадцятьма п'ятьма дурнями"; зіткнення "століття нинішнього" з "повікою минулим". Паралельно розвивається любовна і громадська лінії.

Зміст комедії включає цілий комплекс суспільно-політичних, філософських, моральних проблем.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар