Коротка характеристика твору «Капітанова дочка» Пушкіна А.С.

По жанру "Капітанова дочка" - історичне оповідання у формі сімейних записок. Тут є риси і повісті, і роману; історичні події тісно пов'язані з особистою долею головного героя. Пушкін обирає в якості оповідача саме Гринева, оскільки для автора оптимальна точка зору кращого представника дворянства. Гринев духовно близький авторові; події викладаються неупереджено. Образ Пугачова неоднозначний(жорстокість і великодушність; рішучість і усвідомлення приреченості бунтівників).

Зав'язка - батько посилає Гринева служити в Оренбург. Кульмінація - їх декілька: зіткнення Пугачова і Гринева. Розв'язка - помилування Гринева, страта Пугачова. Конфлікт між боргом і почуттям вирішується мирно. Гриневу вдається зберегти і захистити свою любов і в той же час не впустити честі, виконати свій борг. На взаємовідносини героїв впливають непорозуміння, а не глибокі протиріччя між ними. Ця сторона конфлікту дуже важлива для загальної побудови твору.

Внутрішній конфлікт - між владою і народом : зловживання і крайнощі аж ніяк не відповідають ідеалу взаємодій людини і суспільства.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар