Коротка характеристика твору «Лівша» Лескова Н.С.

Жанр визначений самим автором - це оповідь, твір усної народної творчості, що спирається на віддання, легенди. Мова оповіді незвичайна: багато слів спотворені, начебто їх вимовляла малограмотна людина: "мелкоскоп"(мікроскоп), "керамиды"(піраміди) і так далі. Це одно із засобів гумористичного зображення.

Це історія про небувалу майстерність тульських зброярів, про простого росіянина народі, який вірує у Бога і із завзятістю робить свою роботу не заради грошей і слави, а заради процвітання своєї Вітчизни. Лісків показує різні російські характери, гідні усілякої поваги. Багато дійових осіб оповіді реальні, але описані з точки зору простолюдина. Наприклад, генерал Платов представлений донським козаком. Він протиставлений цареві.

Цар Олександр - людина, що цікавиться закордонними речами, дивується і радіє чужим заслугам. Платов - строгий козак, для якого усе рідне є вищою цінністю, і він упевнений, що в Росії більше чудес.

Государ Микола Павлович - справедливий цар, що довіряє російським умільцям і що знає, що вони його не підведуть.

Лівша - тульський зброяр, непримітній зовнішності людина, наділена величезним талантом і майстерністю, терпима до оточення і вдячна. Він не спокусився принадними пропозиціями англійців, повернувся на батьківщину, а там виявився нікому не потрібним і помер в лікарні для бідних.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар