Коротка характеристика твору «Ніч перед Різдвом» Гоголя Н.В.

Події в повісті описуються паралельно, в цьому полягає своєрідність сюжету. Стосунки між героями побудовані на потрійному конфлікті: між Вакулой і Чуприною; Вакулой і Оксаною; Вакулой і бісом.

У повісті також розвивається конфлікт між Солохой і Чуприною, і фінал в їх стосунках залишається відкритим. Фінал сюжетних ліній, де головні герої Вакула і Чуприна; Вакула і біс; Вакула і Оксана, - закритий.

Загальний сюжет повести умовно можна розділити на декілька міні-сюжетів і кожен з них розглядати окремо, не забуваючи, проте, що вони переплітаються в ході оповідання і взаємодоповнюють один одного, в якісь моменти стаючи однаково важливими для протилежних сюжетних ліній.

Розглянемо лінію Солоха - Чуприну. Зав'язка: Солоха саджає гостей по черзі в мішки. Кульмінація - це виявлення Чуприни, дяка, а потім голови. Розв'язка - у вигуку Солохи. як вона усіх обдурила. У міні-сюжеті Вакула - біс зав'язка: Вакула звалює мішок з бісом на плечі і йде до Пацюку Кульмінація - виявлення біса, якого коваль примушує летіти в Санкт-Петербург. Розв'язка настає, коли коваль б'є біса лозиною(після повернення із столиці). Епілог: картина в церкві, намальована ковалем(фінал повісті).

У сюжетній лінії Вакула - Оксана зав'язкою є прохання Оксани привезти їй черевики від цариці. Кульмінація - Вакула добув черевики. Розв'язка: Оксана погоджується вийти за нього заміж. Жанр - казково-фантастична повість, поетичний нарис Малоросії.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар