Коротка характеристика твору «Обломов» Гончарова І.А.

Ідейну спрямованість роману визначив сам автор: "Я намагався показати в "Обломові", як і чому у нас люди перетворюються передчасно о на кисіль... Центральна глава - "Сон Обломова". Обломов притягає розумом, добротою, правдивістю, лагідністю, гуманністю, почуттям справедливості, схильністю до самоаналізу і самокритики, незважаючи на його лінь, апатію, бездіяльність. Захар - деяке відображення Іллі Ілліча. Обломов залежить від Захара більше, ніж Захар від нього. Образ Штольця - антитеза образу Обломова.

Штольц надзвичайно діяльний, працездатний, заповзятливий, але в нім немає поезії, душевної тонкості, властивих Обломову. Ольга - діяльна, пристрасна натура, цілеспрямована, вольова. Зустріч з нею підняла Обломова з дивана, але не змогла переробити його.

Експозиція роману незвично велика - перша частина і дві перші глави другої частини. Це необхідно, щоб показати умови, в яких формувалася особа Обломова. Зав'язка - знайомство Обломова і Ольги Ильинской. Кульмінація - освідчення Обломова в коханні. Розв'язка - повернення Обломова до колишнього життя, символ якого - його старий халат.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар