Крихта Цахес по прозванню Циннобер характеристика образу

Цахес - пестун долі, потворний в усіх відношеннях, але що викликає загальне захоплення завдяки трьом чарівним волоскам. Казковий образ Ц. має глибокий сенс: в нім відбивається одна з ірраціональних сторін світоустрою - урочистість несправедливості, що виникає по волі випадку і набуває сили закону. Історію Ц. можна розглядати як одну з ілюстрацій взаємодії добра і зла.

Активність доброго початку виражається в прагненні усунути недосконалість, яка допускає природа : фея Розабельверде, пожалівши бідну селянку, бере під заступництво її маленького сина-виродка. Що не має найпростіших достоїнств нормальної людської істоти(він нагадує швидше злісну тварину), Ц. виявляється нагороджений дивовижною властивістю: усе потворне, витікаюче від нього, приписують кому-небудь іншому і, навпаки, усе приємне або чудове, що здійснює будь-який інший, приписують йому.

Він починає справляти враження чарівної дитини, потім "обдарованого рідкісними здібностями" юнака, талановитого поета і скрипаля. Юного принца, що відрізняється вишуканістю зовнішності і манер, він затьмарює настільки, що оточення саме в нім припускають князівське походження.

Нарешті він стає міністром, якого князь відмічає спеціально для нього виготовленим орденом, і усе це відповідно пов'язано з тим, що інший, дійсно гідний, незаслужено випробовує образу або ганьбу, а іноді просто терпить крах в кар'єрі або в любові. Добро, скоєне феєю, перетворюється на невичерпне джерело зла. Нікчемність Ц. все-таки виявляє себе - в тому, який осягає його кінець.

Страх перед бурхливим натовпом, що раптом побачив у вікні будинку міністра, - його будинки - маленьке чудовисько, примушує його шукати надійного укриття в нічному горщику, де він і помирає, як констатує лікар, "від боязні померти".

Схожі записи з категорії Гофман

Звідки беруться цахеси? (за оповіданням А. Гофмана «Малюк Цахес»)
Розкрийте моральний сенс історії злету й падіння крихітки Цахеса у творі Е.Т.А. Гофмана.
Розкрийте сутність конфлікту між ентузіастами та філістерами в творі Е.Т.А. Гофмана «Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер».
Контраст потворного і прекрасного у творі Гофмана «Малюк Цахес»
Містичне у повісті-казці Гофмана «Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер»
Містичне у повісті-казці Е. Т. А. Гофмана «Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер»
Містична атмосфера у повісті-казці Гофмана «Малюк Цахес на прізвисько Цинобер»
Містична атмосфера в оповіданні Гофмана «Малюк Цахес на прізвисько Циннобер»
Містика у казці Гофмана «Малюк Цахес на прізвисько Ціннобер»
Краса і потворність у творі Гофмана «Малюк Цахес на прізвисько Ціннобер»

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар