Іліада характеристика образу Ахілла

Ахілл(Ахіллес) - головний герой поеми, суворий і невблаганний воїн. У відповідь на зневагу, яку наніс йому Агамемнон, верховний вождь і проводир війська ахейців, впродовж 10 років що осаджували Трою, А. відмовляється від участі у війні. Через це ахейці терплять одно поразку за іншим. Але коли вождь Трої Гектор вбиває друга А. Патрокла, А. забуває про свою образу і примиряється з Агамемноном. Могутній А.

якому протегує богиня Афіна, показує на полі бою чудеса хоробрості і вбиває в поєдинку Гектора, смерть якого знаменує остаточну поразку Трої. Образ А. носить типові риси міфологічного епічного героя, мужнього воїна, в системі цінностей якого найголовніше - військова честь.

Гордий, запальний і самолюбний, він бере участь у війні не стільки заради того, щоб повернути цареві Спарти Менелаю його дружину Олену, викрадену Парисом(це і стало приводом війни з Троєю), скільки заради прославляння свого імені. А. жадає все нових і нових подвигів, які зміцнять його славу непереможного ратника. Сенс свого життя він бачить в тому, щоб постійно ризикувати життям. А. зневажає спокійне життя у домівки і віддає перевагу над безтурботною старістю смерті у бою.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

1 коментар to “Іліада характеристика образу Ахілла”

  1. таня:

    саме то))=))

Залишити коментар