Лівша

Тульський майстер . Його зовнішня характеристика досить мізерна : « косою лівша , на щоці пляма родима , а на скронях волосся при науку видерта ». Він один з трьох майстрів , яким доручили створити виріб більш дивне , ніж англійська танцююча блоха . І ці три умільця підковують блоху . А Л. робить гвоздики для підков . Образ Л. дуже неоднозначний : і позитивний , і іронічно – негативний.

З одного боку , він дуже вправний майстровий , чудовий умілець . З іншого боку , він надзвичайно забитий , вважає себе абсолютно незначним істотою. Англійці пропонують Л. залишитися у них , але він відкидає цю пропозицію. І тут відіграє велику роль не тільки почуття патріотизму , але ще й невіра в можливість жити краще , в людських умовах. Л. повністю забита істота , якому навіть в голову не приходить думка про якесь найменшому опорі обставинам . Життя його закінчується трагічно. Він хворіє і вмирає невідомим , нікому не потрібним , позбавлений будь-якої турботи .

Трагічна доля Л. протиставлена ​​історії англійця , який приїхав до Петербурга разом з ним. Того дуже дбайливо прийняли в англійському посольстві. Лєсков відзначає , що байдужість до людського життя – чисто російське якість . Загинула людина з народу , рідкісний умілець із золотими руками , і ніхто про це не дізнався . Важливо зауважити , що в описі Л. є багато комічного . Цей майстерний майстер був не тільки лівшею , а й ще й косим . І це не завадило йому зробити неймовірно тонку роботу, не помітну людському оку .

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар