Мотиви лірики П. Тичини

Творча діяльність відомого українського поета Павла Тичини розпочалася досить рано. Молодого митця цікавило і захоплювало все, мабуть, не було нічого, на що він не звертав своєї уваги. Павло Тичина почав творити в бурхливий час — в роки революції, Громадянської війни, у час глобальних змін, що відбувалися в суспільстві. У його віршах цього періоду звучать надії на початок нового щасливого життя. Молодого поет дуже хвилювало національне питання, він усім своїм щирим серцем уболівав за долю рідної землі, мріяв про незалежність країни. Багато його віршів висловлюють його почуття до Батьківщини і рідного народу, розповідають про невеселі роздуми над долею України. У 18 років Павло Тичина написав вірш «Україно моя, моя люба Вкраїно…», в якому питає в рідної землі, що він може для неї зробити:

Україно моя, моя люба Вкраїно,

Чим я втішу тебе, чим тебе заспокою? —

Чи про те розкажу, як тебе я люблю,

А чи піснею горе твоє я присплю…

Мотиви вболівання за долю рідного краю, любові до нього — одні з провідних у творчості поета. Ці мотиви пронизують як ранню творчість Тичини, так і поезії зрілого періоду. Так, у поезії «Я утверждаюсь», що була написана в 1943 році, поет висловлює свою віру в нездоланність рідного народу, у його перемогу над німецько-фашистськими загарбниками, у те, що скоро почнеться інше життя:

Ще буде: небо чистої блакиті,

Добробут в нас підніметься, як ртуть,

Заблискотять косарки в житі,

Заводи загудуть.

Одним з провідних мотивів у творчій спадщини Тичини є мотив гармонії людини і природи, а також любові до природи рідного краю. У його творах лунає хор «лісових дзвіночків», що зустрічають день, шум листя, шепіт трави, яскраво сяє сонце і віє вітер. І серед цієї природи живе людина, повна сподівань на щасливе майбуття.

У своїй творчості Павло Тичина виразив свої думки і почуття, роздуми і болі, прагнення і мрії. Він був людиною з широким колом інтересів, з наповненим внутрішнім світом, і його поетична спадщина є промовистим доказом цього факту, бо багата на різноманітні теми і мотиви.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар