Мужні захисники українського народу в романі П. Куліша «Чорна рада» (2)

Історичний роман П. Куліша,«Чорна рада» написаний про часи, які давно минули. Та наче живі, постають перед нами зі сторінок твору мужні захисники українського народу, славні лицарі України.
Ось перед нами «старий козарлюга» — полковник Шрам. Це справжній патріот України, для якого інтереси Батьківщини стоять на першому місці. Козацька честь, гідність — ось що становить для Шрама найбільшу цінність. Хоча полковник є водночас і священником, серце його рветься в бій за рідну землю; він не знає іншого життя, крім війни за волю України. Життя своє старий козак закінчив благородною смертю, адже полягти за світле майбутнє Вітчизни — найбільший подвиг для воїна-патріота.

«Орел, а не козак», —така характеристика дається синові полковника Шрама. Петро Шраменко успадкував найкращі батьківські риси — палку любов до України, вірність обов'язку, сміливу благородну вдачу. У бою Петро — справжній герой, безстрашний воїн. У коханні він — романтичний лицар. Його почуття до Лесі Череванівни високе й чисте. Заради коханої дівчини він здатний на благородні вчинки. Петро Шраменко справляє на читачів найкраще враження, бо «він добрий був син і щирий козак ».

Ще один персонаж роману — козарлюга Кирило Тур. Запорізький лицар, безстрашний воїн, який так говорить про себе й інших козаків: «А в нас над усе — честь і слава, військова справа, щоб і сама себе на сміх не давала, і ворога під ноги топтала». Кирило Тур є уособленням усього українського козацтва.
Яким Сомко — історичний персонаж твору. Претендент на гетьманство, якому не судилося отримати гетьманську булаву. Це козак, у якого державні справи переважають над особливими. Образ чарівної Лесі Череванівни не може затьмарити міркування Сомка про долю України.
Такі воїни, мужні захисники української землі, що прийшли до нас зі сторінок роману П. Куліша. Нехай їхня любов до Батьківщини, мужність і моральна краса назавжди залишаться для нас славним прикладом.

Схожі записи з категорії Кулiш Пантелеймон

Моральна краса української дівчини Лесі Череванівни з роману П. Куліша «Чорна рада» (2)
Історичне минуле України в романі П. Куліша «Чорна рада»
«Чорна рада» П. Куліша — перший історичний роман в українській літературі
Мужні захисники українського народу в романі П. Куліша «Чорна рада»
Моральна краса української дівчини Лесі Череванівни з роману П. Куліша «Чорна рада»
Полковник і священик Шрам — ідеал українця-патріота, борця за незалежну Україну (за романом «Чорна рада»)
Роль поета і літератури в суспільному житті (за віршем «До кобзи») II варіант
Показ козацького лицарства й любові до України в романі «Чорна рада »
Сомко і Шрам як ідеальні романтичні образи козацької старшини (за романом «Чорна рада»)
Роль поета і літератури в суспільному житті (за віршем «До кобзи»)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар