Назвіть і прокоментуйте основні мотиви поезій Генріха Гейне

Генрих Гейне – поет-романтик, «один з найбільших ліриків світу», як назвав його український поет Максим Рильський. Основні мотиви його поезій поділяються на два напрями. Перший – це ніжна лірика кохання поета-романтика. Друга – це громадянська лірика, оспівування ідеалів рівності в суспільстві, боротьби за соціальну справедливість, революцій.

Кохання для Гейне було святинею, яка прикрашає світ, рухає душу людини вперед, не даючи їй закиснути в матеріальному світі.«Найглибша істина розквітне лише з найглибшої любові. Ніде у всесвіті немає нічого прекраснішого й ліпшого, ніж людське серце» - казав Гейне.

Водночас Гейне казав про себе, що несе на своїх плечах «усі злигодні світу». Дуже багато уваги він приділяє соціальних несправедливості, нерівності бідних та багатих у суспільстві, приниженим до нужденності людям, обивательскій «кислятині». Причому, Гейне в поезії не такий, як більшість роматиків, не пасивний спостерігач, не песиміст. Він громадянин, активний борець. Таким чином, будучи представником напряму романтизму, Гейне фактично став одним з засновників нового напряму в поезії, реалізму. Гейне вказує, яких саме негативних рис було б добре позбутися: в економіці, в політиці, в побуті.

***

Чомy троянди немов неживі,

Кохана, скажи мені?

Чомy, скажи, в зеленій траві

Фіалки такі мовчазні?

Чомy так гірко дзвенить і співа

Жайворонком блакить?

Чомy в своєму диханні трава

Тління і смерть таїть?

Чомy холодне сонце поля

В задумі похмурій мина?

Чомy така пустельна земля

I сіра, мов труна?

Чомy мене, мов безумця, в пітьму

Моя печаль жене?

Скажи, кохана моя, чомy

Покинула ти мене?

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар