Іній – твір-опис явища природи

Іній - вид атмосферних опадів, що представляють собою кристали льоду, утвориться в процесі сублімації атмосферної вологи на горизонтальні й субгоризонтальних поверхнях.

Як утворюється іній?
Механізм утворення інею являє собою комбінацію процесів конденсації й кристалізації. Атмосферні водяні пари конденсуються на поверхнях, охолоджених до негативних температур, більше низьких, чим температура повітря, з наступним замерзанням.

Як правило, це явище зустрічається в холодну пору року, частіше восени й навесні, у нічний або передранковий час у результаті заморозків. Звичайно, появі інею передує потепління сприятливому підвищенню вологості, з наступним різким похолоданням. Охотнее всього іній утвориться на поверхнях з низькою теплопровідністю - земляному покриві, деревині, траві й інших подібних. Безвітряна погода й слабкий вітер - являють собою благоприятствующие умови, для утворення кристалів інею. Сильний вітер - навпаки, перешкоджає процесу.

Одна із цікавих форм інею - инеевие квіти, являють собою утворення із кристалів льоду, розташованих окремими групами, у вигляді, що нагадує квіти, листи, дерева та інші незвичайні форми.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар