Образ Бели в «Герої нашого часу»

Мабуть, найяскравіший жіночий персонаж «Героя нашого часу» – це Бела . Вона прекрасна дочка гірського князя , викрадена закоханим Печоріним . Бела дикарка , неосвічена , безпосередня. Однак вона – уособлення гордості і почуття власної гідності. Бела – справжня жінка у своїх любовних почуттях. Її любові неможливо домогтися страхом , подарунками , красивими словами. Бела не знає хитрощі , вона відкрита і не приховує своїх почуттів.

Серце Бели схиляється до Печоріна тільки тоді , коли він говорить їй , що хоче виїхати на війну , щоб залишити там голову. Цей епізод відкриває перед читачем її милосердну і добру душу дівчини.

У взаємній любові з Печоріним розкриваються кращі сторони Бели . Вона весела , пустотлива , талановита : співає і танцює так , що куди там світським дамам на балах . Завоювати Белу було не просто , але в любові вона справжній скарб : пристрасна , вірна , віддана, уважна , чуйна . Палке кохання Бели – одна на все життя.

Коли неглибокі почуття шукача пригод Печоріна до неї починають згасати , любляча дівчина відчуває це відразу і сама згасає на очах. Приховати своє охолодження Печорін не може , Бела відчуває це серцем. Але і в стражданнях вона зберігає гордість , що не дорікає коханого , не намагається обмежити його свободу або хитрістю насильно прив’язати його до себе. Без любові для неї немає життя , тому , вийшовши за межі фортеці , Бела якимось чином сама наближає свою ранню смерть.

Навіть помираючи від рани , нанесеної Казбичем , Бела хоче тільки бачити Печоріна і переживає , що через відмінності релігій не зустрінеться з ним на небі. При цьому змінювати віру вона відмовляється – в цій народилася , в цій і помре. Щоб улюблений пам’ятав її – ось останнє бажання люблячого серця цієї дівчини.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар