Образ Олексія Олександровича Кареніна (порівняно з Вронський )

У романі Льва Толстого «Анна Кареніна » образ чоловіка Анни , Олексія Олександровича , займає одне з центральних місць. Це чиновник вищого світу , петербурзький державний діяч. Він живе за суворим графіком , весь час зайнятий справами . Людина він , безсумнівно , працьовитий . Багато хто вірить , що він людина видатний , і його чекають ще більш блискучі посади і великі звершення. На початку роману вірить у це і сама Ганна , всіляко підтримуючи чоловіка , створюючи йому ідеальні умови будинку.

Слабкість Олексія Кареніна виявляється, коли у дружини починається роман з Вронський . Слабкість ця в тому , що Каренін не вміє висловлювати свою власну думку , особисті почуття. Він так звик жити « по протоколу » , « з етикету » , за правилами , що безпорадний у ситуаціях , де ці правила порушуються.

Каренін завжди добре ставився до дружини , був ніжний з нею і , звичайно , любив , хоча не звик говорити про це. Але тепер , коли йому потрібно подвоїти свою любов , ніжність, розуміння , проявити силу почуття , Олексій Каренін розгубився. Він замкнувся в собі , образився і твердить Ганні про пристойність .

Який контраст він становить з Вронський : пристрасним , люблячим , наполегливим , відчайдушно цілеспрямованим ! Вронський , недосвідчений хлопчисько , бореться за свою любов , за право бути з коханою жінкою. Він захоплюється Ганною , твердить їй про свої почуття , співчуває її положенню . Каренін ж занурений у образи , пішов з головою в роботу , жорстко поводиться з Ганною . Він ніби чекає , що ситуація вирішиться сама собою , а вона тим часом посилюється .

Єдиний раз в Олексія Кареніна прокидається велике почуття – прощення , безкорислива любов , смиренність – коли Анна народжує дочку від Вронського . Він великодушний , готовий піклуватися про дитину , пробачити Вронського і Анну , забути про свої інтереси і становище в світі. Але цей порив недовгий, та й Ганна його не підтримує.

Слабкість Кареніна – це слабкість його характеру. Цей державний діяч – не борець за натурою , він занадто схильний до чужого впливу , загальноприйнятим нормам. Каренін не вміє діяти інакше , ніж звик , і в цьому його біда. На противагу йому хлопчисько- офіцер Вронський по ходу роману вчиться виявляти характер , створюючи і облаштовуючи свою проблемну сім’ю , заново починаючи кар’єру , що йому з успіхом вдається.

Ближче до кінця роману Олексій Каренін представляється слабкою людиною , яким і був завжди під « застебнутим на всі гудзики » мундиром високопоставленого чиновника. Кар’єра його зупинилася , коли зникли підтримка Анни і міцний сімейний тил.

У всіх домашніх справах Олексія Олександровича « прибрала до рук » стара графиня Лідія Іванівна. Вона в усьому впливає на нього , вирішує за нього насущні питання. Для порівняння – спроба Анни у всьому контролювати поведінку Вронського зустрічає чималий відсіч.

Через вплив Лідії Іванівни Каренін не дає Анні розлучення , навіть на прохання Ганни побачитися з сином Сергійком відповідь пише Лідія Іванівна.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар