Образ Санчо Панса у романі « Дон Кіхот»

Санчо Панса у романі « Дон Кіхот » є зброєносцем головного героя. Він простий селянин , землероб , якого залучили оповідання Дон Кіхота про лицарської слави і видобутку . На початку твору Санчо Панса – антипод своєму панові . Санчо Панса цікавить саме багатство і видобуток. Він прагне отримати легку наживу від лицарського походу з Дон Кіхотом і навічно забезпечити свою сім’ю – дружину і дітей. А у ж найбільше Санчо любить поспати і поїсти.

Санчо Панса , на відміну від Дон Кіхота , зовсім не мрійник . Він тверезий , розсудливий , практичний, навіть хитрий . Вигода цікавить Санчо Панса завжди і скрізь. « А ми краще спустимося на землю і будемо ходити по ній ногами » – примовляє він. Як людина, яка твердо стоїть на землі , Санчо Панса намагається відмовити свого пана від безглуздих вчинків . Але навіть розсудливий Санчо піддається мрії стати вельможею , графом і губернатором. Ілюзії Дон Кіхота про лицарської слави кружляють голову навіть йому .

Образ Санчо Панси – це втілення людини з народу , носія народної мудрості , але одночасно людини простого , наївного .

З часом Санчо змінюється під впливом безкорисливого Дон Кіхота . Він вже служить Дон Кіхоту не за гроші , які той не в змозі заплатити йому . Санчо шкодує свого пана і глибоко поважає його . Зброєносець виявляє риси , загальні для них з Дон Кіхотом – доброту , чуйність , людяність , чистоту серця. Коли Санчо Панса випадає можливість побути деякий час губернатором острова , то він проявляє себе милосердним правителем , хоче піклуватися про землеробів і піднімати сільське господарство.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар