Образ Ундини в «Герої нашого часу»

Ще одна дівчина в романі – контрабандистка . Вона нагадує повадками русалку і виглядає очеь незвично. «Далеко не красуня … » , вона , тим не мене , зачаровує Печоріна. Він бачить у ній « породу ». Ундіна красива, як красивий дикий звір , артистична, ексцентрична . Вона поводиться дивно : співає на даху , розмовляє сама з собою , нікого не бентежачись . Своєю природністю , навіть дикістю , вона підкорює Печоріна. Такого він раніше не бачив -прелесть новизни захоплює його .

Спочатку Печорін подумує, чи не божевільна чи дівчина, аж слшком оригінально її поведінку. Але « … на обличчі її не було ніяких ознак безумства ; навпаки, очі її з Бойком проникливістю зупинялися на мені , і ці очі , здавалося , були обдаровані какою магнетичного владою … »

«Незвичайна гнучкість її стану , особливе, їй тільки властиве нахилення голови, довге русяве волосся , якийсь золотистий відлив її злегка засмаглої шкіри на шиї і плечах і особливо правильний ніс – все це було для мене чарівно .

Скоро проникливий Печорін починає помічати , що дівчина не так природна , якою хоче здаватися , що вона грає « комедію ». Але своїм спостереженнями він не хоче вірити , бо вже створив в розумі привабливий образ:

« Хоча в її непрямих поглядах я читав щось дике і підозріле , хоча в її усмішці було щось невизначене , але … правильний ніс звів мене з розуму»

Нічого насправді цікавого і душевного у Ундине Печорін в результаті не знаходить. Навпаки , вона підло заманює його на човен , прикидаючись закоханої , після чого намагається втопити , щоб він не доніс комендантові на контрабандистів. Печорін розчарований і злий на себе , що так помилився .

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар