Образ Віри в «Герої нашого часу»

Віра – це жінка- жертва. Вона давно закохана в Печоріна , який « висушив їй серце». Вона терпить це , ховає свою любов від свого чергового чоловіка , мучиться ревнощами. Єдина її втіха – те, що улюблений неодружений.

Одночасно , Віра – розумна жінка. Вона єдина , хто зрозуміла Печоріна таким , який він є , з усіма його хитрощами , пристрастями і пороками , і тим не менш, продовжує любити. Віра хвора і знає , що жити їй , мабуть , залишилося недовго. Вона каже , що розум підказує їй ненавидіти Печоріна , проте вона , навпаки , тягнеться до нього і вдячна йому за всі хвилини , проведені разом .

Віра нещасна, вона каже, що пожертвувала заради любові до Печоріна всім. Під цим Віра має на увазі радість життя , а не якісь вигоди ( вона заміжня за розрахунком , за літньою людиною , заради благополуччя сина). «Моя душа виснажила на тебе всі свої скарби , всі сльози і надії … ». Віра хоче відповідної жертви , і страждає від того, що знає : від Печоріна вона ніяких жертв не дочекається :

« Чи не правда, ти не любиш Мері? ти не одружишся на ній ? Послухай , ти повинен мені принести цю жертву : я для тебе втратила все на світі … »

Почуття любові не приносить Вірі істинної радості: для неї любов – море страждань. Закиди , ревнощі , самоприниження :

«Ти знаєш , що я твоя раба ; я ніколи не вміла тобі противитися … і я буду за це покарана : ти мене розлюбиш ! »

« Можливо, – подумав я, – ти тому- то саме мене і любила : радості забуваються , а печалі ніколи … »

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар