Підтвердьте чи спростуйте твердження: «Сильного доля веде — слабкого воло­чить»

Я погоджуюся з цим твердженням. Справді, від самої людини залежить, яким буде її життя. По-справжньому успішна, щаслива людина та, яка за­ймається улюбленою справою і знає її настільки доб­ре, що їй немає рівних у майстерності. Проте можли­вості будь-якої людини обмежені. І тільки сильна людина, досягши своєї мети, поставить собі мету на­ступну, складнішу, і в такий спосіб підніматиметься до вершин успіху. Така людина ніколи не зациклю­ється на невдачах — від них ніхто не застрахований. На своїх помилках вчаться всі, хто хоче чогось досяг­ти в житті.

На підтвердження цього згадаймо життя великих українців Т. Шевченка, Лесі Українки, В. Стуса, яких, незважаючи на всі свої примхи, доля вела, а вони гід­но протистояли її випробуванням, не піддаючись на­віть миттєвим слабкостям.

Є і в художній літературі такі образи, які нади­хають, дають поштовх жити. Згадаймо хоча б Натал­ку Верковичівну з повісті О. Кобилянської «Царів­на». Героїня стає на шлях боротьби з оточенням, бу­денщиною, а головне — із самою собою. І виходить переможницею, тому що вона справжня «царівна» своєї долі, свого життя. Проте знаходимо в літературі й інший приклад — Чіпку з роману Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Герой, будучи слабким, не може протистояти злу, деградує як осо­бистість.

Отже, усім завжди подобалися люди сильні, во­льові, спроможні добитися своєї мети й допомогти іншим, не втрачаючи при цьому свого морального обличчя, адже що не сталося б у житті, на таку люди­ну завжди можна покластися, таку людину доля веде. Людину ж, яка шукає причину чи виправдання своїй бездіяльності, неспроможна загнуздати життя, доля волочить і крутить у вирі випробувань і суперечнос­тей.

(248 слів)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар