Печорін і Грушницький — герої роману М. Лермонтова «Герой нашого часу»

І. Композиційна й ідейна роль образу Грушницького в романі. (У центрі роману - образ Печоріна. Конфлікт Печоріна з Грушницьким - один з основних, як протистояння істинного та помилкового. Грушницкий втілює світ, проти якого повстає Печорін.)
ІІ. Грушницький - пародія на Печоріна.
1. Система поглядів, що визначає поведінку героїв. (Розум Печоріна (здатність до самоаналізу, логіка суджень) - обмеженість Грушницького (невміння розібратися в найпростіших життєвих ситуаціях); справжнє розчарування в житті в Печоріна - гра, модна маска в Грушницького; зневага Печоріна до умовностей світу - прагнення Грушницького ввійти в аристократичне коло; невдоволення Печоріна самим собою - самовдоволення Грушницького; самовладання, витримка, холоднокровність Печоріна - гарячковість і нестримність Грушницького; справжній ліризм, поетичність натури Печоріна - вульгарність Грушницького та ін.)
2. Взаємини Печоріна та Грушницького. (Грушницький заздрить Печоріну, відчуває його перевагу. У глибині душі ненавидить. Печорін ставиться до Грушницького зневажливо і зверхньо. Бачить гірше втілення тих рис, з якими бореться в собі. Неможливість співіснування - трагічна розв'язка - дуель.)
ІІІ. Життєвість і правдивість створених характерів. (Наявність у будь-якому суспільстві людей, здатних аналізувати навколишню дійсність, що намагаються знайти своє місце в житті, об'єктивно оцінювати свої дії і вчинки - і тих, котрі прагнуть грати чужу роль, не здатні знайти власне "я", посередні, відсталі.)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар