По картині Тропініна “Портрет Олександра Пушкіна”

Портрет Олександа Сергійовича Пушкіна можна сміливо назвати найвідомішою картиною художника Василя Андрійовича Тропініна . Блискуча робота була зроблена за власним замовленням геніального поета в 1827 році.

Ескіз до даної картині також отримав велику популярність.

Сюжет і композиція картини гранично прості і зрозумілі. Олександр Сергійович постає перед глядачем у домашньому костюмі – поверх сорочки накинуть халат , на шиї зав’язаний шарф , за своїм робочим столом.

На столі видніється краєчок книги , що служить свідченням роду діяльності Пушкіна. По всій видимості саме таким бачив себе Пушкін в моменти творчості. Єдиним впадає в очі аксесуаром виступає перстень. Знамените єврейське кільце – друк Пушкіна виступає в даному випадку символом його політичних поглядів.

Портрет написаний в романтичній манері , що добре підкреслює характер головного героя. Образ Пушкіна насичений волелюбністю і мрійливістю .

Вираз обличчя поета свідчить про багатий внутрішній світ і насиченому розумовому процесі . Здається , що Пушкін зараз заговорить. І звичайно це будуть вірші. Поза свідчить про велич зображеного. І в той же час відчувається простота і безпосередність .

Картина просякнута захопленням перед талантом і особистістю Олександра Сергійовича . Вона виглядає так , ніби була написана одним рухом. Відчувається контакт з душею поета і його енергетикою. Саме такого результату можна очікувати , коли обабіч від полотна знаходилися найталановитіші особистості .

Темний фарби , що превалюють на полотні , підкреслюють красу і неординарність зовнішності поета. При блідості особи , близької до білизни сорочки , Пушкін виглядає дуже жвавим і рум’яним . Саме особа виступило центром композиції знаменитого холста.Создается відчуття , що геній готовий обернутися і почати писати . І в той же час , він настільки задумливий , що може сидіти нерухомо цілу вічність.

Тим часом , за словами самого Тропініна , художник не збирався надавати образу ніякої особливої ​​духовності. Він хотів показати Пушкіна як простої людини , розпатланого і домашнього . Саме тому , так ретельно прописані аж ніяк не класичні риси зовнішності поета.

Картина була добре прийнята публікою , так як художнику вдалося написати Пушкіна дуже вірогідно.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар