Подорож Гуллівера характеристика образу Йеху

Йеху(імовірно утворено шляхом злиття двох англійських междометий - yah! і ugh!, що виражають відразу) - людиноподібні істоти, що населяють острів, де мешкають і гуигнгнмы, що використовують їх як робочу худобину. Зіткнувшись з цими "дивними тваринами", Гулливер виявляється одним з них для розумних коней, що володарюють на острові, проте, приведений в хлів И., випробовує "жах і відразу". Особливо прикро для нього те, що "огидна тварина має абсолютно людське обличчя <... > обличчя було плоске і широке, ніс плескатий, губи товсті <...> передня лапа йеху відрізнялася від моєї руки тільки завдовжки нігтів, зашкарублістю і темним кольором долоні <...> та і в інших частинах тіла різниця полягала головним чином в кольорі і волосистості". В ході бесід зі своїм хозяином-гуигнгнмом Гулливер дізнається багато що про звички И., а сам описує спосіб життя людей в європейських державах. Так, розгортаючись упродовж усієї розповіді, вибудовується паралель між И. і людьми.

"У більшості стад йеху бувають свого роду правителі... які завжди є найпотворнішими і злісними в усьому стаді. У кожного такого ватажка буває звичайний фаворит <...> обов'язок якого полягає в тому, що він лиже ноги і дупу свого пана і поставляє самиць в його лігві; у вдячність за це його час від часу нагороджують шматком ослячого м'яса. Цього фаворита ненавидить усе стадо, і тому для безпеки він завжди тримається біля свого пана.

Звичайно він залишається при владі, поки не знайдеться ще гіршого; і ледве тільки він отримує відставку, як усе йеху <...> обступають його і обдають з голови до ніг своїми випорожнюваннями. Наскільки усе це прикладено до наших дворів, фаворитів і міністрів, хазяїн запропонував визначити мені самому". Після спроби однієї з самиць И.

вступити з ним у любовні відносини оповідач і сам почуває себе "справжнісіньким йеху", хоча і усвідомлює, що це істоти "хитрі, злісні, віроломні і мстиві; сильні і зухвалі, але в той же час боязкі, що робить їх зухвалими, низькими і жорстокими", а крім того, жадібні, схильні до нудьги, "хвороби, якою страждають звичайно тільки ледарі, ласолюби і багачі". Гулливер починає прямо називати людей "йеху", причому не залишає цієї звички і після повернення в Англію.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар