Подорож Гуллівера характеристика образів Академіків Лагадо

Академіки Лагадо - учені Великої Академії, загін прожектерів, які "винаходять нові методи землеробства і архітектури і нові знаряддя і інструменти для всякого роду ремесел і виробництв, за допомогою яких, як вони запевняють, одна людина виконуватиме роботу за десятеро; протягом тижня можна буде спорудити палац з такого міцного матеріалу, що він простоїть вічно, не вимагаючи ніякого ремонту; усі земні плоди дозріватимуть повсякчас роки за бажанням споживачів.".

Як переконується Гулливер, жоден з цих грандіозних проектів не доведений до кінця, тоді як країна "Приведена в запустіння, удома в розвалинах, а населення голодує і ходить в лахмітті". Один з А. Л. вісім років розробляє проект витягання сонячної енергії з огірків, щоб потім користуватися нею для зігрівання повітря у разі холодного і дощовитого літа. Інший "винахідливий архітектор" придумав новий спосіб спорудження будинків, починаючи з даху і кінчаючи фундаментом.

Верхом безумства виявляється проект по перетворенню людських екскрементів на ті поживні речовини, з яких вони утворилися. Такою ж абсурдною і неймовірною виглядає діяльність прожектерів в області абстрактних наук(філософія, політика, поезія, право, математика). При усій своїй безглуздості проекти до певної міри відповідали реальності свифтовс-кой епохи і мають на увазі досліди, що дійсно проводяться у той час, звіти про яких публікувалися в працях англійського Королівського суспільства.

Експерименти в політичній сфері не менш абсурдні. Описується проект ученого, який пропонує для примирення ворогуючих партій розрізати голови їх лідерів, міняючи місцями потилиці супротивників, що приведе "до доброї згоди і породить помірність і правильність мислення".

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар