Подорож Гуллівера характеристика образів Велетнів

Велетні - жителі вигаданої держави Бробдингнег. Повернувшись з Лилипутии, Гулливер знову вирушає в подорож. Із-за сильної бурі корабель Гулливера відхиляється від курсу, і команда висаджується на острів, що зустрівся, де героєві являється щось вражаюче - люди велетенського зростання. Незабаром Гулливер зміг переконатися, що В. не страшні чудовиська, а такі ж люди, як він сам. Бробдингнег Схожий з будь-якою європейською державою того часу.

Проте тут все укрупнено і справляє часом відразливе враження(наприклад, побачені Гулливером груди годувальниці з усіма зморшками і прожилками). Проте для героя країна В. набагато привабливіше Ли-липутии. Король Бробдингнега, мудрий, добрий і проникливий монарх, "зневажає всяку таємницю, витонченість і інтригу як у государів, так і у міністрів". Він видає прості і ясні закони, піклуючись про благополуччя своїх підданих, і не прославляє себе над іншими, як король Лилипутии.

Жителі Бробдингнега здаються Гулливеру людьми гідними і поважними, хоча позбавленими інтелектуальних достоїнств. "Знання цього народу дуже недостатні: вони обмежуються мораллю, історією, поезією і математикою".

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар