Поема О. Твардовського «Василій Тьоркін» — енциклопедія Великої Вітчизняної війни

I. Безсмертя "Книги про бійця" (в ній — зображення безсмертного подвигу народу в роки війни; сповнена гумору; написана народною мовою; складалася під час війни).

II. Війна і люди на війні в зображенні О. Твардовського.

1. Головний герой поеми — народ (Тьоркін, офіцери, солдати, генерал, селяни дід та баба тощо; не мають ім'я — це єдиний образ народу).

2. Війна — важка справа: "На войне как на войне" ("Переправа", "Бой в болоте", "Про солдата-сироту"; головне — визволення Батьківщини: "Смертный бой не ради славы, ради жизни на земле").

3. Життя простого солдата під час війни (війна зображена з точки зору солдата: бої, години відпочинку, поранення, солдатська їжа, мрія про жіночі ласки, листи додому; почуття самозбереження і готовність до подвигу; двобій зі смертю, чекання перемоги тощо).

4. Правда війни (деталі фронтового побуту, пейзажу; невдалі переправи, загроза смерті, почуття незахищеності під час обстрілу; відчуття самотності після звістки про загибель родини, поранення і шпиталь, нагорода, почуття жаху і надія залишитися живим — героїчні і трагічні сторінки війни).

5. Патріотична ідея поеми ("Мне не надо, братцы, ордена, Мне слава не нужна, А нужна, больна мне родина, Родная сторона!" — це думки Тьоркіна та усіх захисників; ця ідея втілена в образі Тьоркіна, в зображенні поведінки і світосприйняття героя, в ліричних відступах).

III. Популярність поеми О. Твардовського (друкувалась частинами у фронтових газе-

тах, відповідала духу свого часу).

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар