Пригоди Олівера Твиста характеристика образу Феджин

Феджин - "жадібний, скупий, ненаситний старий, приховувач краденого", у якого є і серйозніші гріхи: він розтліває душі молодиків, вимушених шукати будь-які кошти для існування, після того, як життя викинуло їх на вулицю. По його доносах зійшли на ешафот минулі спільники, вселяючі Ф. побоювання своєю надмірною обізнаністю і балакучістю. Під кінець дії ешафот чекає самого Ф.

Звістка про ухвалений йому смертний вирок провокує "вибух радості натовпу, тріумфуючого перед будівлею суду при звістці про те, що він помре в понеділок". Старий єврей з "злісною, відразливою особою" зображається засобами гротеску на межі шаржу, не раз перейденою Диккенсом, уподібнюючим Ф. "якомусь огидливому плазунові, народженому у бруді і в пітьмі". Його віроломство не знає меж, як і озлобленість проти світу, в якому Ф. завжди відчував себе парією.

Містячи кубло, де під його спостереженням удосконалюють професійну виучку початкуючі кишенькові злодії, а дочки трущоб, що опустилися, отримують притулок в обмін на обумовлену частку виручки, Ф. створює навколо себе специфічне середовище, для якого обов'язкові встановлені їм правила етикету. Ними передбачається передусім безпека хазяїна, готового на будь-яку зраду заради власних самокорисливих інтересів. Учні Ф.

суворо їх караючого за "мерзотну звичку до неробства і неробства", повинні стати дзеркальною копією свого наставника, підтвердивши справедливість його цинічних уявлень про життя і про людську природу. Чужеродность Олівера цьому світу, який претендує і на його духовну суть, склала одну з основних колізій роману.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар