Приклад стійкості духу

Ім'я цього спортсмена майже невідоме в Україні, хоча фотографії його обійшли сторінки багатьох спортивних видань світу. На X Параолімпійських іграх в Атланті у 1996 році Марк Велманн запалював олімпійський вогонь. У цьому факті не було б нічого незвичайного, якби не одна деталь — у нього паралізовані ноги і до олімпійського вогню він піднявся за допомогою рук по спеціально натягнутій для цього трапеції.

У світі альпінізму Марка Велманна добре знають завдяки незвичайному способу підкорення гірських вершин. А змусила його до цього тяжка травма — перелом хребта, внаслідок якого він став інвалідом. Проте з альпінізмом вирішив не розлучатися.

Разом зі своїм другом Майклом Корбейтом він підкорив вершину Ель Капітан гірського хребта Сьєрра-Невада, що у Каліфорнії, яка сягає висоти 3500 метрів. Піднявся на неї, користуючись лише силою власних рук. У підкоренні вершини йому допомагав Майкл, який слідкував за рятівним фалом. Проте основне навантаження все ж випало на сильні руки Марка, який раз у раз підтягував паралізоване тіло вище до вершини. У деяких місця сміливому альпіністу доводилося долати майже вертикальні відрізки скелястого шляху. Але, незважаючи на всі труднощі, він підняв своє тіло з паралізованими ногами на висоту, недоступну й багатьом здоровим людям.

Доля Марка Велманна — ще одне свідчення нескореності людського духу. Він став підкорювачем не тільки гірських вершин, а й власної недуги. Такі люди заслуговують нашої глибокої пошани та є прикладом стійкості духу.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар