Про Діка Сенді по « П’ятнадцятирічному капітану » Жюля Верна

Головний герой роману Дік – це хлопець п’ятнадцяти років. Він сирота і наймолодший матрос на кораблі. З дитинства Дік привчався виживати сам , рано став працювати , годувати себе . Важке життя не зіпсувала його, чи не озлобила . Він життєрадісний , веселий , добрий , талановитий , любить вчитися чомусь новому.

Але життєві випробування Діка ще тільки починаються. Після загибелі капітана хлопцю доведеться зайняти його місце. Він стане керувати недосвідченою командою з п’яти негрів , які до того були пасажирами. Після того як підступний кок Негору призведе « Пілігрим » до африканських берегів , Діку доведеться взяти на себе відповідальність за життя жінки та дитини , місіс Уелдон та її маленького сина Джека . А також Діку доведеться піклуватися про брата місіс Уелдон , вченій , який розбирається тільки в комах , але зовсім безпорадний у житті.

Дік намагається, як може , але йому ще не вистачає життєвого досвіду. Наприклад , він не відразу розпізнає обман Гарріса , що видає Африку за Південну Америку . Дік і його супутники потрапляють у полон до работорговцям . Але негр Геркулес рятує спочатку Діка , а потім вони разом звільняють Джека з матір’ю. Мандрівники вирушають у небезпечний шлях – вони сплавляються по річці до океанського берега , тому що це єдиний шанс вирватися з країни работоргівців. І це їм вдається.

Ми можемо спостерігати , як Дік , ще майже хлопчик , стає справжнім чоловіком. Він вчиться долати перешкоди , розпізнавати добро і зло , виносити фізичні позбавлення . І цей юнак виходить з життєвих випробувань ще сильніше , ще міцніше духом і тілом , ніж був . І , що дуже важливо , він зберігає свої гідність людини , доброту і чуйність.
Читайте також:
Міні-твір на тему « Моє улюблене заняття влітку »
Що значить прожити своє життя з гідністю ?
Що я буду згадувати про гімназії
16
1 коментар до запису “Твір про Діка Сенді по « П’ятнадцятирічному капітану » Жюля Верна”

илюха коментує:
19.02.2014 о 16:39

спс добра сторинка!!
Відповіcти

Залишити коментар

Ім`я (обов`язковоо)

Mail (не буде опубліковано) (обов`язково)

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар