Пісня про Нибелунгів характеристика образу Кримхільди

Кримхильда - головна героїня "Пісні про Нибелунгах", саме її доля надає цілісність епічній оповіді. Образ К. зазнає у міру розвитку подій істотну еволюцію. Спочатку усі вчинки К. носять нормативний характер і грунтуються на збігу бажаного і дійсного.

Потім в поведінці К. несподівано проявляється якість цілком конкретна, реальна, властива зовсім не ідеальній натурі. К. пихата, і саме вона першою задирає Брюнхильду. Суперечка про те, чий чоловік могутніший володар, призводить до непередбачуваних наслідків. З безглуздого приводу(небажання поступитися дорогою при вході в церкву) розростається грандіозна сварка, провина за яку, поза сумнівом, лежить на К. Проте слухач або читач незабаром приймає її сторону, оскільки дружина Зигфрида стає його вдовою. Трагічна провина К.

не стільки в тому, що вона затіяла сварку, скільки в тому, що вона мимоволі видала вбивці вразливе місце свого чоловіка. Усі подальші десятиліття К. нестиме відчуття провини, від якого, як їй здається, її звільнить тільки помста.

К. величава у своїй скорботі за Зігфрідом. У цей момент відбувається роздвоєння образу. Зовні К. покірна долі і своїм братам. Вона залишається доживати свій вік у них у Вормсе, не пориваючи кровних уз. Внутрішньо ж вона сжигаема однією пристрастю, прагнучи щоб то не було помститися своїм родичам за смерть чоловіка. Втративши чоловіка, К. втрачає і кладу Нибелунгов, що стає ще однією спонукальною причиною мести. Зневагою пам'яті Зігфріда є і те, що вбивця присвоїв його обладунки.

Якщо сварка з Брюнхильдой була результатом надмірної гордині К., то, замишляючи помсту Хагену і Гунтеру, вона поступає як глибоко ображена жінка. Оповідачі не виправдовують К., але різнобічно мотивують її поведінку.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар