Роб Рой характеристика образу

Роб Рой - Роберт Кэмпбел з клану Мак-Грегоров, отримав прізвисько Рой(Червоний) за колір волосся - шотландський горець; над усе ставить свободу і справедливість. Р. Р. - реальна історична особа, глава загону бойових легінів-сподвижників. Він займався набігами, грабежом і стягуванням данини, був оголошений державним злочинцем і знаходився з шотландськими, як і з англійською владою в стані справжньої війни. У народних представленнях і легендах Р. Р.

виступає шотландським аналогом англійського Робіна Гуда, захисником слабких, покровителем бідних, борцем за справедливість і ворогом тих, що утискують простого народу. У романі Р. Р. виступає благодійником і рятівником головної дійової особи і оповідача, молодого Френка Осбальдистона, сина лондонського негоціанта. Батько відправляє Френка в Шотландію побачитися з дядьком і двоюрідними братами, що живуть в сімейному маєтку Осбальдистон-холі. Поїздка Френка доводиться на переддень якобитского заколоту 1715 р.

до того ж юнак закохується в Діану Верной, учасницю змови, дочку його організатора і духовного глави. На довершення до всього кузен Френка Рашлей здійснює потрійну зраду: прилучившись до якобитам, видає їх плани королівському уряду; втершись в довіру до батька Френка, викрадає важливі комерційні документи і привласнює гроші, що загрожує торговому дому Осбальдистона неминучим розоренням; підлаштовує звинувачення Френка в грабежі. На долю Р. Р.

випадає позбавити молоду людину від судового переслідування, відновити його добре ім'я, повернути викрадене Рашлеем і покарати зрадника. Більше того,, після розгрому бунтівників Р. Р. рятує Діану і сера Вернона від арешту, тобто від вірної смерті, що дозволяє Френку після природної кончини, що послідувала незабаром, останнього одружуватися на коханій.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар