Робінзон Крузо характеристика образу П’ятниці

П'ятниця - індієць з племені канібалів, зустрінутий робінзоном Крузо на двадцять четвертий рік свого перебування на незаселеному острові і що став помічником і слугою. П. зображений в романі очима робінзона, який знаходить в нім людину легкої і життєрадісної вдачі, хороброї, відданої, працездатної, щирої і простодушної, але зовсім не безглуздої, і не втомлюється хвалити його і благословляти провидіння, що послало йому такого помічника. П.

мабуть, перший в галереї образів простодушного дикуна, якого так любили зображувати і романісти, і філософи XVIII ст. робінзон рятує П., узятого в полон дикунами сусіднього племені і привезеного на незаселений острів, щоб, згідно із звичаєм канібалів, убити його і з'їсти. Врятований П. негайно схиляється перед робінзоном і ставить його ногу собі на голову на знак того, що він вважає себе рабом свого рятівника, і це добровільне підпорядкування його "хазяїн" приймає як природне. Якщо устої і звичаї дикунів, одноплемінників П.

(яких він кілька разів бачить на острові під час виконання їх кривавих бенкетів канібалізму)робінзон вважає огидливими, то в самому П. він бачить "доброго дикуна", людину незіпсованого і від природи наділеного усіма позитивними якостями. Швидко відучивши П. від канібалізму і передавши йому ті робочі навички, якими він володіє, робінзон заводить з ним релігійні бесіди і переконує в перевазі християнського Бога над місцевим племінним божком Бенамуки, з яким старійшини племені ходять розмовляти на високу гору.

Але зафіксувати в думці П. уявлення про диявола виявляється значно важче, і тут простодушний дикун ставить робінзонові питання, яке є одним з найбільш складних для досвідчених богословів : якщо Бог "сильніший", ніж диявол, чому ж Він допускає існування зла у світі? Самого робінзона, який сприймав свою релігію як даність, подібне питання ніколи не турбувало.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар