Російський романтизм

У романтизмі присутня височина почуттів . У романтиків існувало два світи : видимий і невидимий . Також в їхніх творах головним художнім принципом був винятковий герой у виняткових обставинах. В основному у романтиків герой був бунтарем , боровся за свої ідеали. Романтики створювали емоційно насичений образну мову .

Завдяки романтизму з’явилися нові жанри: детектив , фантастичне оповідання , історичний роман , ліро- епічна поема . Саме в епоху романтизму в творах , природа є дійовою особою .

Соціально-економічні фактори вплинули на появи російського романтизму . Це революція у Франції , повстання декабристів , Бородінська битва . Руйнування між ідеалом і дійсністю викликало негативне ставлення людей в Росії до жорстокої , аморальної і несправедливою життя панівних класів. Насамперед, це були декабристи (повстання декабристів 1825 ) .

Ще тільки недавно люди сміливо сподівалися на ідеї Просвітництва про можливість створити суспільні відносини . Однак з’ясувалося , що надії ці не здійснилися . Розчарування в просвітницьких ідеалах , рішуче заперечення буржуазної дійсності. Все це призводило до відчуттів безвиході , невіри в розум і песимізму.

Російський романтизм ніе є однотипним . У ньому спостерігалося дві основні течії : психологічний і цивільний романтизм . Представником психологічного романтизму був Жуковський ( «Світлана »). Його герої були духовно вільні і незалежні від суспільного середовища . Рання творчість Пушкіна відносять до романтизму («Євгеній Онєгін »).

Російським Байроном стали називати Лермонтова через схожість романтичного героя ( «Герой нашого часу» , « Мцирі »). Також Гоголь не пройшов повз досягнень романтизму ( «Вечори на хуторі поблизу Диканьки »). Представники громадянського романтизму в своїх творах закликали до боротьби з новим суспільством.

У яких би формах не відбувалася полеміка між двома важливими течіями російського романтизму , все ж діяли і загальні риси . Протиставлення ідеального героя світу зла і без духовності. І незгода проти сковували людини умов. Російських романтиків єднало ще поняття про потреби прямого зв’язку життя письменника і його поезії. У реальності автору слід поводитися поетично , у співвідношенні з тими високими ідеалами , які з’являються в його творах.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар