Роздуми про дружбу і кохання ( за романом Михайла Булгакова « Майстер і Маргарита» )

( 1 варіант )

Людина – складна натура . Він ходить , говорить , харчується. І є ще багато , багато всього , що він може робити. Людина – досконале творіння природи ; вона дала йому те , що вважала за потрібне . Вона дала йому право володіти собою . Але як часто людина переступає цю межу володіння. Людина користується природними дарами , забуваючи , що сам є подарунком світу , в якому живе , що навколишній його так само , як і він сам , створене однією рукою – природою .

Людина робить різні вчинки , хороші і погані , переживає в собі різні душевні стани . Він відчуває , відчуває. Він уявив себе царем природи , забуваючи , що людина займає всього лише сходинку в сходах природних творінь .

А чому людина вирішила , що він господар світу ? У нього є руки , щоб щось робити , ноги , щоб ходити, і , нарешті , голова, якою він думає. І вважає , що цього достатньо . Але часто людина з « думаючої » головою забуває , що , крім усього цього , у нього повинна бути душа ; а у деяких «людей » хоча б елементарне поняття про совість , честі , співчуття.

Людина повинна любити ; світ тримається на любові , дружбі , Людину , нарешті. Згадайте булгаківську Маргариту : вона живе тільки для коханого, заради своєї любові вона згодна і здатна на самі необачні вчинки. До зустрічі з Майстром вона була готова покінчити з собою. Зустрівши його , вона знаходить сенс життя ; розуміє , для кого жила і кого чекала все своє життя. Вона йде від забезпеченого життя , від люблячого її чоловіка ; вона кидає все заради людини , якого любить.

А скільки в нашому житті таких Маргарит ? Вони існують , живуть. І житимуть, поки на землі є любов , люди , поки існує світ . Людина народжена , щоб жити ; життя дана , щоб любити , щоб бути Людиною.

Якщо запитати у людей : хто такий душевна людина ? – Багато хто скаже , що це людина , у якого є душа ; інші , що людина з такими якостями , як доброта , щирість , правдивість. Мають рацію , звичайно, і ті й інші. Але лише деякі додадуть , що душевна людина – це ще і люблячий ; люблячий все , що існує на нашій землі.

Кожен люблячий чоловік – душевний ; він готовий любити всіх і все , радіти всьому . З народженням любові в людині прокидається душа . А що таке душа? Точного визначення їй не даси. Але я думаю , що це все те хороше , що є в людині . Любов , доброта , милосердя . Любов або пробуджує душу , або сама народжується в ній. І ніхто не знає , коли це відбувається. Вона « вискочила нізвідки» , вважає Майстер .

Маргарита , всього лише подивившись на Майстра , вирішила , що саме його чекала все своє життя. Всі знають і в той же час не знають , що таке любов. Але кожен , хто її пережив , хто досі ще любить , скаже : «Любов – це добре , любов – це прекрасно ! » І вони будуть праві , адже без любові не буде душі , без душі – Людини.

І ось людина виходить у світ , живе в ньому , стикається з ним . Скрізь на своєму шляху він зустрічає людей; багатьом він подобається , багатьом не дуже . Багато стають знайомими ; потім багато з цих знайомих стають друзями. Потім, можливо , хтось із знайомих і друзів стає улюбленим . Все в людині пов’язано: знайомство – дружба – любов.

Людина не знає , що з ним станеться в наступний момент. Не знає свого життя наперед , не знає , як вчинить у тій чи іншій ситуації. Ми ходимо по вулицях , не помічаючи один одного , а може бути , вже завтра або через кілька днів , місяців , років якийсь перехожий стане знайомим , потім, можливо , одним. Точно так само ми живемо , бачачи в людях одні недоліки , не помічаємо того хорошого, що в них є. Люди звикли матеріальні блага цінувати вище душевних ; душі зіпсовані матеріальним питанням. Майстер і Маргарита не зіпсовані цим питанням. У цей важкий час вони змогли знайти , зустріти один одного , полюбити. Але щастя , просте , добре щастя , на цьому світі , в цьому світі знайти не змогли.

Невже люди для того , щоб бути щасливими , повинні померти ? Чому вони не можуть знайти щастя тут , на землі? Відповіді на ці питання потрібно шукати в нас самих. І потрібна відповідь не однієї людини , а багатьох , багатьох і багатьох. Так що ж таке дружба і любов ? Точної відповіді немає , його ніхто не знає. Але кожен це переживе ; у кожного з людей колись , коли-небудь буде кохана людина , будуть друзі , знайомі. І завтра або через року люди знайдуть відповідь .

Так давайте насолоджуватися дружбою , поки вона є ; любити , поки існує любов , і жити , поки живеться. Розбудіть свої душі , відродите любов у своїх серцях , станьте душевніше ; станьте Людиною ! І від цього жити легше буде не тільки іншим , але й вам !

( 2 варіант )

З тим , що я хочу сказати про дружбу і про любов , може бути , будуть згодні не всі . У своєму житті я поки ще не зустрічала справжніх друзів. І справжньою , щирою і постійної любові я теж не зустрічала ніколи . Взагалі любов буває різна: любов між батьками і дитиною , між родичами , між чоловіком і жінкою , а також любов до речей.

Людина дуже часто нещирий по відношенню до себе і оточуючих його людей . Життя вчить нас прикидатися з самого дитинства. Іноді нам доводиться робити те , чого не хочеться , говорити те , про що не думаєш насправді. Зрештою настає такий момент , коли хочеться все кинути , втекти від усіх і залишитися одній .

Часто в такі моменти допомагають книги. А коли знаходиш таку книгу , яка потрібна тобі саме зараз , вона стає найулюбленішою . Такий книгою став для мене роман Булгакова « Майстер і Маргарита». Не кожен письменник може подарувати себе читачеві цілком, так як це робить Булгаков. У роман «Майстер і Маргарита » він вклав всю свою душу і весь свій талант. Взявши цю книгу в руки, не хочеться з нею розлучатися , хочеться оселитися в ній разом з її героями : прекрасної Маргаритою , Майстром , бешкетним Бегемотом і навіть зі страшним і таємничим , розумним і всемогутнім Воландом .

Все, про що пише Булгаков , більше схоже на казку , в якій всі добре закінчується , але деякі образи він бере з справжнього життя. Наприклад , Маргарита , прототипом образу якої є його дружина. А прототипом Майстра , напевно, був він сам (Булгаков ) . Може бути , і відносини між Булгаковим і його дружиною були схожі на відносини Майстра з Маргаритою . І значить , між ними була справжня любов і справжня дружба.

Я вже говорила про те , що не зустрічала справжніх друзів. Я взагалі не вірю в справжню , вічну дружбу , тому що близький друг рано чи пізно зраджує , а якщо не зраджує , то йде, зникає з твого життя . Що стосується любові , то навіть найсвятіше – любов між батьками і дитиною – непостійно. Скільки дітей , залишених батьками в дитячих будинках , скільки їх , що живуть в сім’ях з нерідними мамою чи татом. Найчастіше батьки не приймають до уваги почуття дитини , коли розлучаються між собою. Як каже одна моя знайома , тато може бути перший, і другий , і третій. Але мимоволі напрошується питання : чи зможе дитина прийняти кожного з них , полюбити , а потім забути ? Дорослі самі навчають дітей брехати і прикидатися , найчастіше вони знехотя передають своїм дітям свої « знання ».

Якщо говорити про любов між чоловіком і жінкою , то я думаю , що навіть Булгаков не до кінця вірить у справжнє кохання на землі. Саме тому він перемістив Майстра і Маргариту в інший світ , в той, де вони зможуть любити один одного вічно , де все створено для них : будинок , в якому вони живуть , люди , яких їм приємно бачити . У нашому світі це неможливо , неможливо мати все відразу і тому неможливо бути щасливим до кінця.

Ось що можна сказати про любов до речей: щаслива та людина , яка любить і може створювати гарні , незвичайні речі , але нещасний той , для якого ці речі є спогадом про щось минулому , коханого. Так Майстер був нещасний, коли втратив Маргариту , і чорна шапочка , пов’язана її руками , приносила йому нестерпний душевний біль. Взагалі жахливо , коли від щастя залишаються тільки лише речі, що нагадують про нього. І взагалі , коли життя втрачає сенс.

Цими своїми роздумами я не хотіла б сказати , що людське життя абсолютно безглузда і незначна, а зовсім навпаки. Кожен з нас повинен шукати себе в цьому житті , шукати те , заради чого або заради кого взагалі варто було б жити .

( 3 варіант )

Теми любові і дружби дуже тісно пов’язані і перегукуються між собою. Адже якщо розібратися , то поняття дружби і любові містять в собі багато спільного. Як мені здається , дружба – це те почуття або навіть душевний стан , яке об’єднує людей і робить їх одним цілим. У горі і в радості справжній друг поруч , він ніколи не залишить в біді і протягне руку. У романі « Майстер і Маргарита » М. А. Булгаков показав велике і світле почуття – Любов . Любов головних героїв сповнена взаєморозуміння , в критичні моменти життя Маргарита була для Майстра насамперед одним. Другом , який не зрадить і не відвернеться. Щасливий той чоловік , який знайшов справжню дружбу і любов , але ще більш щасливий той , хто знайшов дружбу в любові , Я покажу вам таку любов .

Герої роману пройшли через багато що , витерпіли і вистраждали , але змогли вберегти єдино дороге і цінне – свою любов , адже «той , хто любить , повинен розділяти долю того , кого любить ». До зустрічі один з одним життя Майстра і Маргарити текла одноманітно , кожен з них жив своїм життям. Але спільне у них – це історія самотності. Самотні і які шукають Майстер і Маргарита знайшли один одного. Вперше побачивши Маргариту , Майстер не міг пройти повз , так як « все життя любив саме цю жінку ! ». Жовті квіти в руках у Маргарити , коли закохані зустрічаються вперше , як би тривожний знак. Вони попередження того , що відносини між Майстром і Маргаритою НЕ будуть простими і гладкими. Майстру не сподобалися жовті квіти , він любив троянди , які можна вважати символом любові. Майстер – філософ , уособлює в романі М. А. Булгакова творчість , а Маргарита – любов. Любов і творчість створюють гармонію в житті. Майстер пише роман , Маргарита – єдина опора майстра , вона підтримує його у творчій роботі , надихає його . Але остаточно з’єднатися вони змогли лише потойбіччя , в останньому притулку . Роману Майстри не судилося бути надрукованим , єдиним читачем стала Маргарита , гідно оцінюючи його працю. Душевна хвороба ламає Майстра, але його опорою залишається Маргарита , єдиний і вірний друг. Майстер в пориві відчаю пече роман , але « рукописи не горять ». Маргарита залишається одна , страждаючи і страждаючи без коханого. Вона дбайливо зберігає вцілілі від вогню листи , зберігаючи надію про повернення Майстра.

Маргарита настільки безмежно любить , що готова на все , тільки б ще раз побачити дорогої їй людини. Вона погодилася на пропозицію Азазелло зустрітися з Воландом , не упустила шанс повернути Майстра. Політ Маргарити , шабаш і бал у Сатани – випробування, яким піддав Маргариту Воланд . Немає перешкод для справжньої любові ! Вона гідно перенесла їх , а нагорода – Майстер і Маргарита разом. Любов Майстра і Маргарити – неземне кохання , їм не дали любити на землі , Воланд забирає закоханих у вічність. Майстер і Маргарита завжди будуть разом , а їх вічна , неминаючий любов стала ідеалом для багатьох людей , що живуть на землі.

Поети , письменники в усі часи присвячували свої твори прекрасному почуттю Любові , але Булгаков у своєму романі « Майстер і Маргарита» розкрив поняття любові по- особливому. Любов, яку показав Булгаков , всеосяжна .

Булгаковська любов вічна …

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар