Що означає для мене бути вільною людиною (твір-роздум)

"Вільні! — крикнула я подругам, коли ми вибігали зі школи в останній день занять. — Вільні ціле літо!"

Тоді я ще погано розуміла значення слова "воля". Але вимовляти його було так приємно...

За всіх часів люди прагнули бути вільними. Вони звільнялися від рабства, від комплексів, від зобов'язань, від забобонів — від усього, що їх сковувало і заважало їм жити. За волю часто лилася кров. Людина відстоює свою волю із самого дитинства і до гробової дошки. Чому? Чому волі потрібно так багато жертв? Я ніколи не замислювалася над цими питаннями. Зате оперувала такими фразами: "Тату, ти заміряєшся на мою волю! Я не хочу мити посуд! Не хочу!" На що тато мені відповів: "Ні, не мити посуд — не означає бути вільним, а означає — бути ледачим. А от якби ти хотіла мити посуд, а я б тобі не дозволяв — це було б замахом на твою волю".

Я пішла на кухню і мовчки вимила посуд. "От тепер ти вільна! Можеш іти на дискотеку!" — сказав мені тато. "Так, — подумала я, — тепер я вільна. Ціною почервонілих від холодної води рук. Адже гарячу відключили". І тоді я зрозуміла, що воля — це безперешкодний рух до своєї мети. У моєму випадку метою була дискотека, перешкодою — гора брудних тарілок і наказ тата: "Посуд помиєш — підеш на дискотеку!" Я усунула перешкоду і йду до мети. От вона, воля!

Але волю потрібно заслужити. Якби в житті не було перешкод, то воля не цінувалася б так високо. Слава Богові, у моєму житті немає ще істотних перешкод, інші я легко усуваю. Напевно, я вільна людина.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар