Що таке щастя? II варіант

Коли задумуєшся над цим питанням, розумієш, що існує загальнолюдське уявлення про щастя та особисте. Бо є такі цінності, які для кожної людини бажані. І вони не матеріальні. Це мир у твоєму домі, країні, на твоїй планеті. Це коли ніхто поруч не плаче, не помирає, не голодує, не хворіє.

У кожної людини, звичайно, своє уявлення про щастя. Хтось мріє про шматок хліба, хтось про власний острів, а хтось хоче прочитати рідкісну книгу або побачити твір мистецтва. У наш час, коли для багатьох людей матеріальне значить більше за все на світі, треба нагадувати людям, що є й інші цінності інші бажання і мрії. Яке щастя мати можливість отримати омріяну професію, працювати за покликанням. Ну і звичайно отримувати за це достойну платню. Адже тоді не треба замислюватись над проблемою де взяти гроші на... Можна працювати, читати книги, мандрувати і робити ще багато цікавого. Отже, зміст поняття «щастя» залежить від суспільства, його рівня розвитку, рівня освіти суспільства і його членів.

Якщо людина не освідчена, «темна», у неї немає ніякого інтересу до світу, який її оточує. «Ситий голодного не розуміє», — кажуть в народі. І недаремно. Людину треба нагодувати, вивчити, розвинути духовно. І вона потягнеться до світлого. «Краса врятує світ»— одне з сучасних гасел. Я думаю, що це сказано про красу людської душі.

Отже, загальносуспільне щастя, на мою думку переплітається з особистим. Якщо щаслива особистість, то і суспільство, що складається з них, щасливе. Може, колись у далекому майбутньому людство досягне такого рівня розвитку, коли всі люди будуть щасливі. Не буде хворих, голодних, сиріт, не буде війн і старості. Всі будуть працювати там і стільки, скільки це буде потрібно для власного задоволення. Утопічні мрії, скажете ви? А я хочу вірити що так воно і буде.

Корисний матеріал? Додай в закладки:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар